E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Vendi përfshihet nga i nxehti afrikan, ja sa do të shkojnë temperaturat nesër

Vala e nxehtë afrikane që ka përfshirë vendin, do t’i ktheje ditët e fundit të korrikut në më të nxehtat e këtij muaji.

Moti për nesër

Në të gjithë vendin do të mbiotërojnë orët me diell. Era do të fryjë juglindje-veriperëndim e lehtë, duke u pasuar nga valëzim i ulët në dete.

Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 19°C deri në 34°C
zonat e ulëta 21°C deri në 39°C
zonat bregdetare 24°C deri në 37°C

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gjermani: Teste të shpejta kundër Covid-19 në shtëpi

Një test i thjeshtë e i shpejtë për Covid-19 në shtëpi do t'i bënte shumë gjëra më të lehta dhe mund të ndihmonte në...

Ndihen lëkundje tërmeti në vend

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë. Sipas asaj që raporton Qendra Sizmiologjike Europiane për Mesdheun, epiqendra e lëkundjeve...

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 288 raste të reja

Në Kosovë janë regjistruar edhe pesë viktima të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Viktimat janë nga komunat: Gjilan, Malishevë, Pejë, Prishtinë dhe...