E hënë, 18 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Pritet një valë e dytë e pandemisë? Ja çfarë thotë OBSH

Gjatë ditëve të fundit, përflitet se nga vjeshta do pritet një valë e dytë e koronavirusit. Por përkundër qendrimeve nga liderët e vendeve të ndryshme që janë në të njëjtën linjë, OBSH thotë se pandemia ka vetëm një valë. Ndaj përpjekjet duhet të jenë në uljen sa më shumë të mundshme të saj.

Organizata Botërore e Shëndetësisë, ka lëshuar një paralajmërim të fortë ndaj të gjithë vendeve, që të mos vetëkënaqen me uljen e shifrave të pandemisë së Covid-19.

Sipas OBSH, Covid-19 është një virus i ri dhe që po sillet ndryshe. Ndaj vendet duhet të jenë vigjilente në zbatimin e masave, për të ngadalësuar transmetimin që po përhapet përmes tubimeve masive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...