E diel, 25 Tetor, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

temperatura

Moti premtues, zbuloni si do jetë në orët në vijim

Territori i Shqipërisë mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku në orët e para të ditës do të ketë kthjellime. Ndërsa në vijim vranësirat do...

Vranësira dhe reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për nesër

Moti ditën e shtunë parashikohet me vranësira dhe kthjellime. Zhvillimet e vranësirave do të sjellin reshje shiu të përkohshme në pjesën veriore e atë...

Vranësira dhe rrebeshe shiu, njihuni me parashikimin e motit për sot

Sipas MeteoAlb, mbetemi në ndikimin e vranësirave dhe rrebesheve të shiut deri në orët e mesditës, kur moti fillon dhe përmirësohet gradualisht në zonat...

Rrebeshe shoqëruar me shkarkesa elektrike, ja si parashikohet moti për javën në vijim

Java që presim përpara parashikohet që pjesa më e madhe e ditëve të jetë me mot kryesisht të vranët, shoqëruar me reshje shiu. Për...

Temperatura deri në 33 gradë celsius, ky është parashikimi i motit për sot

Sot kushtet e motit karakterizohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash në të gjithë vendin. Pjesa e dytë e ditës sjell shpeshtim të vranësirave, ku herë...

Keni bërë plane për në plazh? Parashikimi i motit për fundjavën

Dielli është ende i nxehtë, duke na lejuar ta shijojmë plazhin edhe për disa ditë. Ndonëse jemi në muajin shtator, vendi ynë edhe për...

Plazh në shtator/ Temperatura deri në 38 gradë celsius, njihuni me parashikimin e motit për sot

Moti në vendin tonë vijon në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, të cilat do të diktojnë kthjellime deri në orët e mesditës. Sipas MeteoAlb,...

Moti plot surpriza, temperaturat minimale dhe maksimale për sot

Sipas MeteoAlb, paraditja mbetet në ndikimin e kthjellimeve në të gjithë vendin tonë. Mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave, ku më të shpeshta...

Temperatura të larta e vranësira kalimtare/ Njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë karakterizohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë prezente në të gjithë vendin, përjashtuar zonat malore. Të cilat...

Vranësira dhe reshje të izoluara, njihuni me parashikimin e motit

Sipas MeteoAlb, kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbizotërojnë vendin tonë, duke bërë që kthjellimet të jenë dominante në Ultësirën Perëndimore në pothuajse gjithë...

Të fundit

U shpartalluan nga Bajerni, klubi gjerman thumbon Barcelonën

Eintrahti Frankurtit nuk e ka bërë tragjedi humbjen e thellë 5-0 ndaj Bajern Mynihut ditën e djeshme në Bundesligë. Klubi tentoi të inkurajojë tifozët e...

Nuk i deklaroi, britanikes i sekuestrohen mijëra paund në Rinas

Një britanike është kapur me 21 mijë e 900 paund të padeklaruara në Rinas. Asaj iu gjetën paratë gjatë kontrollit në vijën e dytë, të...

Patozi këshillon Topallin: Mos humb kohë me stalinistët e fundit në Evropë

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi këshillon ish-kryetaren e Parlamentit, Jozefina Topalli që të mos humbë kohë duke u marrë me ata, që...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Pandemia ‘ripushton’ Italinë, mbi 21 mijë raste në 24 orë

Vala e dytë e pandemisë Covid-19 ka ‘ripushtuar’ Italinë. Gjatë 24 orëve të fundit, vendi fqinj ka regjistruar 21,273 raste të reja dhe 128 viktima. Me...