E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

i kerkuar

Tentoi të arratisej drejt Greqisë, arrestohet 46-vjeçari i shpallur në kërkim

Një 46-vjeçar nga Tepelena është arrestuar në kufi disa minuta më parë, teksa po tentonte të largohej drejt Greqisë në mënyre ilegale. Policia Kufitare e...

EMRI/ I shpallur në kërkim në 2013, arrestohet në Tiranë 38-vjeçari

Një 38-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar sot nga policia, pasi akuzohet për trafikim të drogave të forta. Nadir Lutaj u ndalua sot në...

Policia publikon fotot e të shumëkërkuarve të Londrës, mes tyre një shqiptar

Policia në Londër ka publikuar fotot dhe të dhënat e 9 personave më të kërkuar, në mes të cilëve ndodhet edhe një shqiptar. Të akuzuarit...

Ekzekutoi vëllain e ish-kreut të PS, ky është vlonjati që u ekstradua nga Greqia

Një 55-vjeçar shqiptar është ekstraduar nga Greqia, pasi kërkohet për vrasje. Interpol Tirana në bashkëpunim të ngushtë me shërbimet partnere ka bërë të mundur ekstradimin...

EMRI/ I kërkuar nga Italia, kapet në Durrës 29-vjeçari

Një 29-vjeçar i shpallur në kërkim nga Italia për trafik droge, ëhtë arrestuar nga Policia e Durrësit. Sipas burimeve zyrtare mësohet se dje nga ana...

VIDEO/ I kërkuar për trafik kokaine, kapet në lloto 40-vjeçari i fisit Çapja

Një i kërkuar për trafik kokaine, anëtar i fisit Çapja është arrestuar nga policia e Elbasanit. Kështu, specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...