E shtunë, 11 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

Holandë

Kriza e autoritetit të elitës perëndimore

Pandjeshmëria e klasës sonë politike, qëndron në qendër të mosfunksionimit sistematik që ka demaskuar demokracitë perëndimore. Gjatë dy viteve të fundit, qytetarët gjithnjë e...

Iranianët konvertohen në kristianë për të përfituar azilin në Holandë

BBC-ja raporton sot për një marifet të iranianëve që jetojnë në Hollandë i cili rezulton i dobishëm për të përfituar azilin në këtë vend:...

Holandë, “kërcënimi terrorist” anullon koncertin e grupit amerikan Allah-Las

Koncerti i grupit amerikan Allah-Las u anullua për shkak të një “kërcënimi terrorist”. Afër vendit ku do të bëhej koncerti policia gjeti një furgon me...

Rikthimi i vizave, Albana Vokshi ironizon Ditmir Bushatin

Albana Vokshi, kryetare e Komisionit për Punën, Shëndetësinë dhe Çështjet Sociale në PD, ka reaguar lidhur me raportin ku jepen arsyet pse Holanda kërkon...

Kërkesa e Holandës për kthimin e vizave, reagon drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit

Drejtoresha e përgjithshme e Kufirit dhe Emigracionit, Aida Hajnaj ka reaguar lidhur me lajmin e bujshëm se Holanda do të rikthente vizat për shqiptarët. Sipas...

Tour de France, i paarritshëm, flasin statistikat

Chris Froome për të katërtën herë arriti të fitojë Tour de France. Një sukses personal i pa diskutueshëm. Por tashmë që Turi i Francës...

Të fundit

“Aya Sofya”/ Greqia paralajmëron sanksione ndaj Turqisë

Vendimi i gjykatës turke për ta kthyer “Aya Sofya” në një xhami, ka ngjallur mjaft polemika brenda dhe jashtë vendit. I fundit që ka reaguar...

Komshiq: Protestat në Beograd kanë të bëjnë me Kosovën

E ardhmja e Ballkanit është në BE dhe protestat në Beograd nuk kanë të bëjnë me Coronën, por me Kosovën, thotë për DW Zhelko...

Treni përplas një makinë në Domje të Tiranës

Policia bën me dije se treni i linjës Durrës-Kashar ka përplasur një mjet në fshatin Domje, mëngjesin e sotëm. Makina me drejtues shtetasen E.M gjatë...

FOTO/ Nuk do ta njihni, Eduart Ndocaj humb peshë në mënyrë drastike

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj është shfaqur i transformuar pas një operacioni që ka zhvilluar së fundmi në Itali. Të gjithë e mbajmë mend imazhin e tij,...

Rikthehen protestat në Serbi, qindra njerëz përleshen me policinë jashtë parlamentit

Serbia është përfshirë sërish nga protesta të dhunshme, teksa qindra njerëz janë përleshur përsëri me policinë jashtë Parlamentit në Beograd. Bëhet me dije se policia...