E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Sulm brenda tramvajit, një person qëllon me armë udhëtarët në Holandë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin holandez në Utrecht, ku një burrë i armatosur ka shtënë ndaj disa njerëzve. Ngjarja ka ndodhur brenda një tramvaji, ndërsa policia informoi shkurt në Twitter:

“Incident me të shtëna në sheshin “24 October”. Disa njerëz të plagosur. Mbështetja ka filluar t’u jepet të lënduarve”.

Sipas gazetarëve lokalë në ngjarje, dëshmitarët kanë raportuar se një burrë brenda tramvajit ka nxjerrë një armë duke qëlluar disa njerëz, shkruan The Sun.

Urgjenca ka mbërritur menjëherë në vendngjarje, ku jep ndihmën e parë në tramvaj. Nuk dihet ende nëse ka viktima, ndërsa autori ka arritur të largohet nga vendi i ngjarjes. Policia ka nisur kërkimet. Po ashtu, në vendngjarje kanë mbërritur tre helikopterë urgjence./ Përshtati Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...