E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

sulm

Kosovë/Sulmohet fizikisht Presidenti i Federatës së Futbollit

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është sulmuar fizikisht paraditen e sotme në “Parkun e Gërmisë”. Lajmin e ka përcjellë zëdhënësja...

Afganistan/50 të vdekur nga një sulm vetëvrasës me bombë

Një sulm vetëvrasës me bombë në një xhami në qytetin afgan të Kunduz, ka vrarë të paktën 50 njerëz, thonë zyrtarët, në sulmin më...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Sulmohet me thikë në xhami, Presidenti i Malit: Janë gjëra që ndodhin

Presidenti i përkohshëm i Malit, Assimi Goita është sulmuar me thikë pas lutjeve të Kurban Bajramit në Xhaminë e Madhe në kryeqytetin, Bamako. Lajmi...

Anglezët godasin tifozin, menduan se ishte sulmuesi që humbi penalltinë (Video)

Bukajo Saka është njeriu më i urryer për tifozerinë angleze. 19-vjeçari humbi penalltinë ndaj Italisë, ku këta të fundit u shpallën kampionë europe mbrëmjen...

Gjermani/ 24-vjeçari somalez vret 3 persona me thikë dhe plagos disa të tjerë

Një persona ka vrarë me thikë 3 persona dhe ka plagosur disa të tjerë. Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin Wurzburg të Gjermanisë, teksa...

Sulmi ndaj Kapitolit/ Raporti: Dështim me sigurinë dhe informacionet e zbulimit

Dy komisione të Senatit publikuan një raport të përbashkët të martën ku detajohen "një numër dështimesh lidhur me informacionet e zbulimit si dhe çështje...

Sulmuan SHBA-në: Kush janë hakerat e “Dark Side” dhe kush qëndron pas tyre

Nga: Otto Lanzavecchia “Formiche.net” Në epokën e artë të piraterisë, piratët kibernetikë ndryshojnë nga piratët e dikurshëm në një detaj thelbësor:sjellja me dy standarte e...

Associated Press: Të “shokuar” nga sulmi izraelit në zyrat tona në Gaza

Mediumi Associated Press tha të shtunën se janë të “shokuar dhe tmerruar” nga sulmi izraelit në ndërtesën ku gjendeshin zyrat e AP-së si dhe...

Izraeli intensifikoi sulmet/ Netanyahu i vendosur: Asgjë nuk ka mbaruar

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu i ka hedhur 'benzinë' zjarrit me një deklaratë të bërë ditën e sotme, ku tha se sulmet në Gaza...

Të fundit

Alarm në avion, pasagjeri kërkonte të hapte derën (VIDEO)

Ky është momenti dramatik kur një roje sigurie jashtë detyrës ndaloi një pasagjer tjetër të hapte derën e avionit, vetëm pak çaste pasi u...

Hakerohen telefonat e punonjësve të Departamentit Amerikan të Shtetit

Telefonat Iphone të të paktën nëntë punonjësve të Departamentit Amerikan të Shtetit janë bërë objekt sulmesh kibernetike, përmes një programi përgjimi të sofistikuar të...

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa shkollë”. Ish kryetari i...

Homazhe për Edi Luarasin/Kapexhiu: Nga qielli u shkëput ylli më i ndritshëm

Aktorja e njohur shqiptare, “Nderi i Kombit” Edi Luarasi u shua dje në moshën 81-vjeçare pas një sëmundje të rëndë. Miq, të afërm e...

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED, reagon ambasadorja Yuri Kim

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka përgëzuar shortin e hedhur nga Presidenca, në bashkëpunim me Këshillin e Lartë Gjyqësor, Këshillin e Lartë të...