E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Thirrja e KQZ-së, Balla: Sot dorëzojmë emrat e propozuar për KZAZ-të

Pas thirrjes së KQZ-së për dorëzimin e emrave të propozuar për KZAZ-të, vjen përgjigja e Partisë Socialiste. Kreu i grupit parlamentar të kësaj force politike, Taulat Balla tha në një deklaratë për mediat se emrat do të dorëzohen brenda ditës së sotme.

“Brenda ditës së sotme do të dorëzojmë në KQZ emrat e anëtarëve të propozuar nga PS për KZAZ. Çdo parti politike ka detyrimin për t’iu përgjigjur afatit të depozitimit”, tha Balla.

Ai foli edhe për emrat e kandidatëve për kryebashkiakë, teksa tha se listat do të bëhen publike së shpejti.

Jemi konsultuar me qytetarët për listat e kandidatëve për kryebashkiakë. Në një pjesë të madh procesi i zgjedhjes së kandidatëve ka përfunduar. Së shpejti do bëjmë publike listat. Nuk besoj se PD do marrë pjesë në zgjedhjet vendore të qershorit.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...