E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Etiketa

me arme

Punonjësi qëllon me armë ndaj kolegëve, 12 viktima në Virxhinia

Të paktën 12 persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur të premten gjatë një breshërie të shtënash në një ndërtesë qeveritare në...

U frymëzua nga masakra e Christchurchit, 19-vjeçari sulm me armë në një sinagogë në SHBA

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një sinagogë të Kalifornisë, duke lënë të vdekur një grua dhe duke lënë të plagosur tre...

Qëlloi me armë mes Tiranës, pranga vëllait të ish-zyrtarit të njohur

Arrestohet vëllai i ish-Drejtorit të Transportit Rrugor, Altin Isaraj. Ky i fundit ra në pranga për armëmbajtje pa leje, pasi theu masën e sigurisë...

Kombinat/ Lëvizte me armë, arrestohet pas denoncimit të qytetarëve

Arrestohet një shtetas për armëmbajtje pa leje, falë bashkëpunimit me qytetarët, si dhe sekuestrohet një armë zjarri pistoletë. Në numrin e emergjencave 112 qytetarët kanë...

Emri/ Tronditet Shkodra, vritet me armë një 36-vjeçar

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur para pak minutash në Shkodër, në fshatin Grudë. Një person është qëlluar disa herë për vdekje, ndërsa sipas...

Sulm brenda tramvajit, një person qëllon me armë udhëtarët në Holandë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin holandez në Utrecht, ku një burrë i armatosur ka shtënë ndaj disa njerëzve....

Video e rëndë/ Polici amerikan e qëllon me armë duke e filmuar të dyshuarin

Policia amerikane ka publikuar disa pamje filmike që tregojnë se si një zëvendës sherif në Arizona përballet me një të dyshuar, të cilin e...

Një person plagoset me armë zjarri në Mat

Mbrëmjen e sotme është plagosur një person  me armë zjarri në Mat Sipas të dhënave të para, dyshohet se i plagosuri ka qëlluar veten me...

Vlorë, arrestohet brenda ditës një nga autorët e grabitjes me armë

Ka përfunduar në pranga një nga autorët e grabitjes me armë të ndodhur mëngjesin e sotëm (25 shtator) në zonën e Skelës, ndërsa është...

Tropojë, gjendet i vrarë me armë zjarri bariu

Mbrëmjen e sotme ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Tropojë. Ka mbetur i vrarë një person në rrethana ende të paqarta. Ende nuk dihet...

Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...