E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

Henri Çili

Gjykata e Apelit jep vendimin për Henri Çilin

Ditën e sotme Gjykata e Apelit ka dhënë vendimin për botuesin Henri Çili. Raportohet se Gjykata e Apelit në Gjirokastër ka lënë në fuqi vendimin...

“Takoi zyrtarë të lartë të drejtësisë”, Çili iu përgjigjet akuzave

Henri Çili iu është përgjigjur pretendimeve të Prokurorisë se ai është takuar me një zyrtar të lartë të drejtësisë. I ftuar në emisionin “Open”, Çili...

“Ka marrë 750 mijë euro”/Çili pranon takimin me Alikon

Botuesi Henri Çili ka folur në lidhje me takimin e tij me shtetasin Adil Aliko, duke sqaruar se me të nuk ka pasur asnjë...

“U ndalova teksa po shkoja në shtëpi”/Çili tregon për momentin e arrestimit

Botuesi Henri Çili ka dhënë detaje rreth momentit të arrestimit të tij, duke treguar se nuk e priste një gjë të tillë. I ftuar në...

‘S’kam takuar asnjë gjykatës’/ Henri Çili: Do kërkoj dëmshpërblim

Botuesi Henri Çili ka mohuar 5 akuzat e ngritura nga Prokuroria, ndërsa ka shpjeguar versionin e tij pas arrestimit. Në një komunikim për mediat,...

“Nuk përbëj rrezik, duhet të hetohesha i lirë”, Henri Çili flet pas ndalimit

Analisti dhe botuesi Henri Çili, në një prononcim për mediat ka folur për herë të parë pas arrestimit. “Unë nuk përbëj rrezik, mund të...

Sadushi i përgjigjet PD-së: Kam kohë pa u takuar me Henri Çilin

Gjyqtari Sokol Sadushi, i cili u shënjestrua nga Partia Demokratike si zyrtari i lartë që ka mbetur i pazbuluar nga Prokuroria në lidhje me...

Jepet masa e sigurisë për Henri Çilin

Së fundmi Gjykata ka dhënë masën detyrim paraqitje për Henri Çilin. Ky i fundit u arrestua më 28 Shkurt për llogari të Prokurorisë së Gjirokastrës....

Prokuroria kërkon burg për Henri Çilin

Prokuroria e Përmetit ka kërkuar arrest me burg për të gjithë të arrestuarit burra në operacionin “Mezhgorani” me përjashtim të dy grave të vetme...

Berisha zbardh skemën: Ja kush fshihet pas arrestimit të Henri Çilit

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar për arrestimin e gazetarit dhe botuesit Henri Çili. Me anë të një komenti, ai shprehet se arrestimi i tij u...

Të fundit

“2500-3000 euro për një vend pune”, Prokuroria merr të pandehur mbesën e Adriatik Llallës

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...

“Meriton vetëm duartrokitje!”, Meta nxjerr videon e Ramës (VIDEO)

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është ndalur sërish tek ndryshimet kushtetuese, ndërsa ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, e cila daton në...

Kupa e Shqipërisë, Tirana kualifikohet në finale

Tirana është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanbë mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0, falë golave të Muçit dhe Hoxhallarit. Bardheblutë kanë përmbysur kështu...