E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

grupi parlamentar

Pas SHBA-së, edhe BE-ja gati të izolojë Berishën

Shpallja "non grata" të ish-kryeministrit Berisha nga SHBA-ja, mund të mos jetë veprimi i vetëm kundër tij. Dje në Komitetin e Jashtëm të Parlamentit...

PS mbledh grupin parlamentar, në fokus reforma zgjedhore dhe ligji për presidentin Meta

Pas vizitës së tij në Berlin, kryeministri Edi Rama ka mbledhur këtë të hënë grupin parlamentar socialist. Mbledhja ka nisur në orën 10:00 në kryesinë...

“Ja pse Shqipëria nuk i hap negociatat”, Berisha i nxjerr videon Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video me deklaratat e kryeministrit Edi Rama dhe të socialistëve, që janë të akuzuar për skandale dhe për...

Rama thirrje deputetëve: Reflektoni që të marrim mandatin e tretë

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje deputetëve të PS-së që të reflektojnë dhe të punojnë si skuadër, për të marrë mandatin e tretë...

“Nuk ka alternativë më të mirë”, Rama kërkon mandatin e tretë nga Elbasani

Kryeministri Edi Rama po mban një fjalim para grupit parlamentar të PS-së në Elbasan. Në fjalën e tij, Rama tha se shqiptarët sot nuk kanë...

“Po nxit panik te njerëzit”/ PS kallëzon penalisht Berishën

Grupi i deputetëve të PS-së pritet të kallëzojnë penalisht ditën e nesërme ish-kryeministrin Sali Berisha. Sipas njoftimit, grupi i deputetëve do ta kallëzojnë Berishën për...

Tërmetet/ Pas mbledhjes së qeverisë, Rama merr vendimin e radhës

Pas mbledhjes së qeverisë, kryeministri Edi Rama ka thirrur një mbledhje emergjente të grupit parlamentar socialist paraditen e nesërme, për shkak të situatës aktuale...

Grupi i ri Parlamentar në shkelje të Rregullores së Kuvendit/Rudina Hajdari ka një koment

Mbrëmjen e djeshme, ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi në 'Abc News' se nuk ka asnjë grup parlamentar të Partisë Demokratike në Parlament. “Nuk ekziston asnjë...

Rama mbledh grupin e PS, ja marrëveshja që nënshkruhet

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Në këtë mbledhje, Rama njoftoi nënshkrimin e një Marrëveshje Mirëkuptimi mes Grupit Parlamentar, anëtarëve...

Berisha braktis Bashën, çfarë ndodhi sot pas mbledhjes?

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur sot grupin e ri parlamentar në selinë blu. Menjëherë pas mbledhjes, ai ka ftuar për kafe...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...