E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Rama thirrje deputetëve: Reflektoni që të marrim mandatin e tretë

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje deputetëve të PS-së që të reflektojnë dhe të punojnë si skuadër, për të marrë mandatin e tretë vitin e ardhshëm.

Gjatë fjalës së tij para grupit parlamentar, Rama tha se duhen “mbledhur të gjitha energjitë e nevojshme për të nisur sezonin e fundit të këtij mandati të vështirë dhe sfidues”.

“Uroj për të gjithë të jeni sa më mirë në këtë periudhë të vështirë. Sezonin e sapo kaluar na u desh të përballemi edhe me një tërmet shkatërrues edhe me një pandemi globale që vazhdon, a thua se nuk na dilnin dhe tepronin sfidat e punës sonë në kthesën e fortë ku e kemi futur Shqipërinë për ta nxjerrë në një lartësi të re.

Tërmeti dhe pandemia janë nga ato ngjarje që tundin tokën. Sot nuk jemi mbledhur për këtë, këtu, jemi mbledhur që t’ju ftoj në një reflektim të thellë por të shpejtë, të cilin sot, dua që ta nisim për ta kryer bashkarisht, së bashku në grupe me të vogla, si do ta vijojmë përpjekjen tonë në çdo drejtim, si skuadër dhe individë dhe si do ta kurorëzojmë këtë mandat me bindjen për të merituar një mandat tjetër, të tretin radhazi, për të parën herë në histori”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndihen lëkundje tërmeti në vend

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë. Sipas asaj që raporton Qendra Sizmiologjike Europiane për Mesdheun, epiqendra e lëkundjeve...

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 288 raste të reja

Në Kosovë janë regjistruar edhe pesë viktima të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Viktimat janë nga komunat: Gjilan, Malishevë, Pejë, Prishtinë dhe...

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...