E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

mbledhje

Komisioni i Ligjeve/ PS: Pragu elektoral të zgjidhet në formulimet e Kodit Zgjedhor

Ka rinisur mbledhja e Komisionit të Ligjeve për ndryshimet Kushtetuese në lidhje me pragun elektoral, koalicionet si edhe listat e hapura. Relatorja nga mazhoranca për...

KLP emëron Manjola Kajanën si prokurore në SPAK

Është mbajtur ditën e sotme e 63-të e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Mbledhja është organizuar në praninë e anëtarëve të Këshillit dhe përfaqësuesve...

“Të miratojmë amendimet e marrëveshjes”, Gjiknuri thërret nesër mbledhje të Këshillit Politik

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka thirrur nesër një mbledhje të radhës të Këshillit Politik. Ai ka propozuar që mbledhja të zhvillohet...

Reforma Zgjedhore/ Mblidhen ambasadorët dhe përfaqësuesit e palëve politike

Pas dështimit për arritjen e një marrëveshje, Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore do të zhvillojë sot mbledhjen e radhës në rezidencën e ambasadores amerikane,...

Pas takimit me Këshillin Politik/ Soreca: Për BE me rëndësi përmbushja e kushteve

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca është shprehur se qasja konstruktive me Këshillin Politik do të vazhdojë dhe ditën e nesërme. Në një prononcim për mediat...

Rifillimi i kampionatit/ Ekzekutivi i FSHF-së miraton një sërë vendimesh

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se sot është zhvilluar mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv. Përmes një njoftimi për mediat, FSHF tregon se...

Reforma zgjedhore, opozita e bashkuar kërkon që Këshilli Politik të mblidhet nesër

Përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Pertrit Vasili kanë kërkuar që Këshilli Politik të mblidhet sërish ditën e nesërme. Në kërkesën e dorëzuar, propozohet që...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Mbledhje në mesnatë, qeveria Kurti shkarkon një bord

Qeveria në detyrë e Kosovës ka zhvilluar mbrëmjen e djeshme një mbledhje, ku ka miratuar vendimin për shkarkimin e bordit të drejtorëve të ndërmarrjes...

“Zgjedhorja”/ Përfundon mbledhja, mazhoranca dhe opozita dakordësi për 3 pika

Pas rreth katër orësh, ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik e cila u zhvillua në Pallatin e Kongreseve për të diskutuar çështjet e mbetura...

Të fundit

Gabimi për emrin në Gjendjen Civile i kushtoi qytetarit 2.5 milionë lekë (VIDEO)

Të shumta kanë qenë rastet kur emisioni “Stop” në Tv Klan ka denoncuar gabimet dhe pasaktësisë e bëra nga në zyrat e gjendjes civile,...

Malajzi/ S’do ta besoni, kapet peshku me dhëmbë njeriu (FOTO)

Një peshk i cili i ka dhëmbët të ngjshme me njeriun, është kapur në Malajzi. Imazhet e peshqve të vegjël janë shpërndarë gjerësisht në...

“2500-3000 euro për një vend pune”, Prokuroria merr të pandehur mbesën e Adriatik Llallës

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...