E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

mbledhje

Basha mbledh nesër Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar, çfarë pritet të ndodhë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha nesër do të mbledhë Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike. Pikërisht ditën e nesërme do të shqyrtohet ngritja e...

Mblidhet sërish Këshilli Politik, takimi u kërkua nga PD

Këshilli Politik është mbledhur sërish sot në një takim të radhës. Bëhet me dije se mbledhja ka nisur në orën 18:00. Takimi i cili u...

Mblidhet sërish sot Këshilli Politik, pjesë e tryezës dhe Crawford

Këshilli Politik është mbledhur sërish sot pas dakordësisë së palëve për paketën e ligjeve që kërkojnë miratim. Ndërkohë, bëhet me dije se pjesë e mbledhjes...

Pasi bojkotoi mbledhjen e Këshillit Politik, opozita e bashkuar “s’lë gjë pa thënë” për Ramën

Opozita e Bashkuar ditën e sotme e bojkotoi mbledhjen e Këshillit Politik, ku morën pjesë kryeministri Edi Rama dhe opozita parlamentare. Ndërkohë së fundmi ka...

Opozita jashtëparlamentare mungoi në mbledhje, reagon Rama

Opozita jashtëparlamentare nuk mori pjesë në mbledhjen e sotme të Këshillit Politik, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi Rama. Pas mbledhjes, kreu i qeverisë...

Përfundon mbledhja/ Rudina Hajdari i bën një thirrje opozitës jashtëparlamentare

Mbledhja e Këshillit Politik sapo ka përfunduar ndërkohë deputetja Rudina Hajdari i ka bërë një thirrje opozitës jashtëparlamentare. “I bëj thirrje që të jetë prezente...

Komisioni i Ligjeve/ PS: Pragu elektoral të zgjidhet në formulimet e Kodit Zgjedhor

Ka rinisur mbledhja e Komisionit të Ligjeve për ndryshimet Kushtetuese në lidhje me pragun elektoral, koalicionet si edhe listat e hapura. Relatorja nga mazhoranca për...

KLP emëron Manjola Kajanën si prokurore në SPAK

Është mbajtur ditën e sotme e 63-të e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Mbledhja është organizuar në praninë e anëtarëve të Këshillit dhe përfaqësuesve...

“Të miratojmë amendimet e marrëveshjes”, Gjiknuri thërret nesër mbledhje të Këshillit Politik

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka thirrur nesër një mbledhje të radhës të Këshillit Politik. Ai ka propozuar që mbledhja të zhvillohet...

Reforma Zgjedhore/ Mblidhen ambasadorët dhe përfaqësuesit e palëve politike

Pas dështimit për arritjen e një marrëveshje, Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore do të zhvillojë sot mbledhjen e radhës në rezidencën e ambasadores amerikane,...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...