E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

“Nuk ka alternativë më të mirë”, Rama kërkon mandatin e tretë nga Elbasani

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Kryeministri Edi Rama po mban një fjalim para grupit parlamentar të PS-së në Elbasan.

Në fjalën e tij, Rama tha se shqiptarët sot nuk kanë një alternativë më të mirë për qeverisjen. Ai theksoi se është i gatshëm t’i provojë qytetarëve se ka vullnetin që të bëjë më shumë për ta. Sipas tij, synimi i radhës është që vendi të ngrihet në një lartësi të re.

“Po e nis nga vetja dhe jo pa qëllim publikisht atë që me zë të lartë jam mësuar rregullisht, çfarë duhet të bëj unë më shumë dhe më mirë në këtë sezon për të fituar besimin dhe respektin të atyre që më besuan privilegjin e drejtimit të shtëpisë sonë.

Shqiptarët e kanë të qartë, kryeministër më i mirë, secili pre jush, a jeni deputetët më të mirë në territoret ku ju kanë zgjedhur tre vjet më parë? Çfarë mund të bëjmë më mirë për ta?

Shqiptarët sot nuk e kanë një alternativë më  të mirë se sa mua dhe se sa ju, shumica e tyre nuk e diskuton por kjo sot nuk më mjafton fare dhe atyre jo e jo që nuk u mjafton. E pyes veten shpesh po partia socialiste që përfaqësohet nga ne, mund të bëj në krye të vendit më shumë se sa kaq? Përgjigja ime është pa asnjë dyshim Po.

Lexo edhe :   “Lufta” për mjekët/ Basha del në “revansh” ndaj Ramës, i pret që sonte në seli

Përderisa unë jam këtu, kam ndërmend të kërkoj një mandat tjetër dhe kam bindjen më shumë akoma, patjetër secili prej jush mund ta mendoni këtë. Unë jam i gatshëm tua provoj shqiptarëve se kam në fakt më të madh, dëshirën ambicien për të bërë më shumë për ta. Pyetja është se si do ta përcjellë secili nga ne këtë gatishmëri me fuqinë e provës? Çfarë mendon në fakt sot për mua dhe për ju në këtë fazë që jemi dhe në mandatin që duam. Mund t’ja u them hapur si kryetari i kësaj familje, nuk e marr përsipër përgjigjen e kësaj pyetje kaq të madhe”,tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Donte t’i merrte pasurinë/ 27-vjeçarja pajton vrasës me pagesë për të ekzekutuar futbollistin

Policia turke ka arrestuar një 27-vjeçare, e cila akuzohet se kishte pajtuar vrasës me pagesë për të eliminuar burrin futbollist. Yagmur Asik ishte divorcuar nga...

Opozita e Bashës si lule artificiale

Nga Lorenc Vangjeli Në Tiranë, por dhe gjithkund gjetkë, gjithçka e ka një çmim. Shëndeti, dashuria, karriera, fati e madje edhe mosha kalendarike mund të...

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...