E enjte, 2 Korrik, 2020
33 C
Tirana

Etiketa

Giuseppe Conte

Fondi i rimëkëmbjes/ Conte: Sinjal i shkëlqyer për Italinë

Kryeministri italian, Giuseppe Conte ka reaguar lidhur me planin e rimëkëmbjes nga koronavirusi prej 750 miliardë eurosh, të propozuar nga Komisioni Evropian. Përmes një postimi...

Kryeministri italian: Më të keqen nga koronavirusi e kemi lënë pas

Kryeministri italian, Giuseppe Conte shprehet se Italia e ka kaluar fazën më të keqe nga pandemia e koronavirusit. Gjatë fjalës së tij në Parlament, Conte...

Rihapja e bareve dhe restoranteve/ Conte: Kujdes ndaj rishfaqjes së koronavirusit

Ashtu si në vendin tonë, edhe Italia ka rihapur baret dhe restorantet ditën e sotme, pas më shumë se 2 muajsh që ishin mbyllur...

Conte jep lajmin e shumëpritur për italianët

Ulja e numrit të të infektuarve, ka shtuar edhe më tej shpresat tek italianët se ndryshimi po afron. Kryeministri Giuseppe Conte ka njoftuar hapjen...

S’ka shpresë për Italinë, shtyhet afati i masave shtrënguese kundër koronavirusit

Italianët çdo ditë e më shumë po përballen me bilance tragjike. Numri i të vdekurve duket se nuk do të njohë ulje. Disa ditë...

Dritë shprese për Italinë, kryeministri Conte jep lajmin e shumëpritur

Një dritë shprese vjen për Italinë, kur duket se po shqyrtohet mundësia për të lehtësuar disi masat strikte. Në Itali përgjatë 24 orëve të fundit...

Rënia e numrit të viktimave në Itali, reagon kryeministri Conte

Italia ka regjistruar ditën e sotme numrin më të vogël të viktimave, që prej datës 19 mars. Mediat vendase raportuan se në 24 orët e...

Shtyhen sërish masat kufizuese, Conte zbulon për italianët fazën e dytë që i pret

Në përpjekje për të frenuar koronavirusin, mbrëmjen e djeshme, kryeministri italian Giuseppe Conte ka nënshkruar dekretin për shtrirjen e masave kufizuese deri më 13...

Koronavirusi gjunjëzon Italinë, autoritetet pritet të marrin vendimin ekstrem

Me gjasë, izolimi për Italinë do të zgjasë edhe për 15 ditë të tjera. Qeveria italiane, do të marrë masat e reja, kjo në...

Italia e pafuqishme para koronavirusit, kryeministri firmos dekretin

Teksa numri i të prekurve e po kështu edhe viktimave rritet nga ora në orë nga koronavirusi, duke shkaktuar një bilanc tragjik, Italia e...

Të fundit

Rekord viktimash në Maqedoninë e Veriut, shqyrtohet mbyllja e kufijve

Maqedonia e Veriut ka shënuar rekord viktimash nga koronavirusi. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se në 24 orët e fundit, 15 persona kanë ndërruar jetë...

“Policia mban të fshehtë ngjarjen në Elbasan”, Berisha: Ja çfarë po ndodh me bandat

Nuk janë të paktat rastet, ku Berisha raporton se policia fsheh ngjarje kriminale. Qytetari digjital e njofton ish-kryeministrin Berisha, se bandat në Elbasan ushtrojnë terror...

749 të arrestuar, finalizohet operacioni i madh në Britani

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) në Britani bëri me dije se një sistem i fshehtë komunikimi i përdorur nga kriminelët për të tregtuar drogë...

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Gjysmëfinalja e Kupës së Shqipërisë, formacionet zyrtare të Bylis-Tirana

Sot në orën 17:45, starton gjysmëfinalja e parë e Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës, që do të luhet në Ballsh. Dy trajnerët, Dovedan...