E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

Kryeministri italian: Jemi në një fazë kritike, nuk përjashtohen kufizimet

Në Itali, në 24 orët e fundit janë shënuar 16 079 të infektuar dhe 136 viktima. Italia vijon të regjistrojë shifra dramatike, të viktimave dhe të të infektuarve me COVID. Kryeministri italian Giuseppe Conte ka paralajmëruar qytetarët se janë në një situatë kritike. Dhe nëse situata vijon të përkeqësohet, nuk përjashtohet mundësia që të vihen në zbatim të tjera kufizime.

“Jemi në fazë kritike e në një situatë kritike, nuk përjashtohen kufizime të tjera nëse është e nevojshme”, ka deklaruar kryeministri italian Giuseppe Conte sot në Dhomën e Deputetëve në Parlamentin italian.

Sipas mediave italiane, nëse vendi prek më shumë se 23 mijë të infektuar ditorë, atëherë mund të rikthehet karantina.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet për kreun e PD/ Shehaj denoncon: Vëzhguesja ime u dhunua

Agron Shehaj, i cili kandidoi për kreun e Partisë Demokratike, ka denoncuar faktin se vëzhguesja e tij në zgjedhjet e 13 qershorit Enkeleda Çela,...

PD mbledh Kryesinë në 18 qershor, ja çfarë do të diskutohet

Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë në datë 18 qershor. Lajmin e ka bërë të ditur Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Mbledhja është parashikuar që...

Avokati zapton pronën në Ksamil dhe kërkon legalizim me dokumente false

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë një denoncim nga Ksamili për një sipërfaqe toke që pretendohet se është përvetësuar pa të drejtë. Sipas denoncimit,...

Kontrollet e RENEA-s/ Hoxha zbulon zonat e “nxehta” në Vlorë dhe Shkodër

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka dhënë detaje lidhur meaksionet e RENEA-s në dy ditët e fundit në vend, ku ka ushtruar kontrolle...

Denoncimi Fiks Fare/ 1200 euro kalimi në Kapshticë në mënyrë të paligjshme

Bashkimi Europian hap më në fund dyert për turistët shqiptarë, të mbyllura prej më shumë se 1 viti. Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të...