E enjte, 2 Korrik, 2020
33 C
Tirana

Etiketa

fadroma

Aksident i rëndë/ Fadroma përplas 58-vjeçarin, humb jetën në vend

Një aksident me pasojë jetën ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Mjeti tip fadrom me drejtues shtetasin me inicialet K.F., 52 vjeç, dyshohet...

Shënohen 2 aksidente brenda pak minutash, humb jetën një person në Vlorë

Dy aksidente janë regjistruar pasditen e sotme në zona të ndryshme të vendit. Mësohet se një aksident është shënuar në rrugën Orikum-Dukat, ku një fadromë...

Prishja e ndërtimeve pa leje në Jalë/Pronarët përplasen me policinë

Banorët në Jalë kanë kundërshtuar aksionin e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit. Banorët në një zë thonë se nuk janë lajmëruar për aksionin, dhe...

Të fundit

“Policia mban të fshehtë ngjarjen në Elbasan”, Berisha: Ja çfarë po ndodh me bandat

Nuk janë të paktat rastet, ku Berisha raporton se policia fsheh ngjarje kriminale. Qytetari digjital e njofton ish-kryeministrin Berisha, se bandat në Elbasan ushtrojnë terror...

749 të arrestuar, finalizohet operacioni i madh në Britani

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) në Britani bëri me dije se një sistem i fshehtë komunikimi i përdorur nga kriminelët për të tregtuar drogë...

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Gjysmëfinalja e Kupës së Shqipërisë, formacionet zyrtare të Bylis-Tirana

Sot në orën 17:45, starton gjysmëfinalja e parë e Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës, që do të luhet në Ballsh. Dy trajnerët, Dovedan...

SPAK kërkon sekuestrimin e pasurisë së Emiljano Shullazit

Prokuroria e Posaçme e SPAK i ka dërguar gjykatës dosjen ku kërkon sekuestron e disa prej pasurive të Emiljano Shullazit. Konkretisht disa nga pasuritë që...