E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

dialogu Kosove-Serbi

Të enjten, takimi i radhës mes Kosovës dhe Serbisë në nivel ekspertësh

Pas më shumë se një muaji, të enjten më 29 tetor në Bruksel pritet të zhvillohet takimi i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në...

BE-ja diskuton për dialogun Kosovë-Serbi

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian do të mblidhen më 12 tetor për të diskutuar një sërë çështjesh, duke përfshirë dialogun Kosovë-Serbi, sanksionet e...

Përfundon takimi në Bruksel, Kosova dhe Serbia qendrime të kundërta për pretendimet financiare

Sot në Bruksel u mbajt takimi i radhës i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në nivel të ekspetëve. Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialog me...

Hoti: Me Serbinë po negociojmë për njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, u tha deputetëve të Kuvendit të Kosovës se dialogu me Serbinë duhet të përfundojë me njohje reciproke. Ai tha se...

Thaçi: Kuvendi t’ia ndalojë Hotit të negociojë për çështje të brendshme të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se hapja e temave për të drejtat e komuniteteve dhe për Asociacionin e komunave serbe në dialogun...

Gjuriç e konfirmon: Nesër në Bruksel do të bisedohet për Asociacionin e komunave me shumicë serbe

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, tha se në takimin e së enjtes në Bruksel me palën e Kosovës...

Lajçak: Të enjten, Kosova dhe Serbia diskutime për pretendimet financiare

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, tha se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër...

Thaçi: Takimi i së enjtes në Bruksel, i rrezikshëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të martën se rihapja temës së Asociacionit të komunave me shumicë serbe në dialogun, që zhvillohet mes...

“Kosova nuk e kupton që situata ka ndryshuar”, Daçiç pas deklaratave të Kurtit

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka komentuar deklaratën e Albin Kurtit, teksa u shpreh se nuk dëshiron që Aleksandar Vuçiç të jetë...

Pse Ballkani Perëndimor ka ende rëndësi për SHBA-në dhe Evropën

Nga Faruk Ajeti “The Hill” Ballkani Perëndimor, një rajon i përbërë nga 6 kombe të vogla evropiane, është më i vogël se Miçigani si sipërfaqe,...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...