E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

derë

Lulzim Bashës nuk ka kush t’i trokasë në derë

Nga Mero Baze Lulzim Basha i ka bërë të gjitha gati. Ka gjetur një Komision që do pres të rikthyerit. Ka bërë një rregullore. Do...

Dy ministra në një derë

Nga Mero Baze Ka një rivalitet qesharak mes ministrit të Jashtëm të Shqipërisë në detyrë, Cakaj, dhe ish- ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Bushati, të...

Gruaja frikësohet për vdekje, i trokiti aligatori rreth 2 metra në derë (Video)

Një grua nga Florida u detyrua të përballet me një mik të paftuar në shtëpi. Ajo u trondit kur pa se në derën e...

Një çam e një grek, në një derë, si u bashkuan dy armiqtë e përbetuar

Mentor Kasa/ Me prejardhje nga Çamëria, mandati i fituar si pjesë e listës së socialistëve në zgjedhjet parlamentare të 2009 e kufizonte Shpëtim Idrizin...

Qumështi në derën e frigoriferit? E paskemi ditur gabim

Duhet të tregohemi të kujdesshëm për mënyrën se si i ruajmë ushqimet dhe mbi të gjitha të tregohemi të vëmendshëm për vendet në të...

Video/Protesta në derë, ministri Xhafaj kyç gojën kur pyetet për të vëllanë

Teksa protestues të Partisë Demokratike shfaqën atë që e quajtën “harta e familjeve politiko-mafioze në Shqipëri”, para ministrisë së Brendshme, kreu i saj Fatmir...

Paloka: Pa Tahirin në burg, BE derë e mbyllur për Shqipërinë

Partia demokratike ka reaguar menjëherë pas konferencës për shtyp të kryeministrit Edi Rama. Përmes një deklarate për shtyp nga selia blu nënkryetari i PD-së,...

FOTO/ Do mbeteni të mahnitur! Luksi i fshehur pas një dere të zakonshme

Asnjëherë nuk duhet të gjykoni nga paraqitja I tillë është dhe rasti do të paraqesim. Ajo duket një derë krejt zakonshme, por në fakt...

Soros braktis Budapestin, i shkon në derë Merkel

Për kreun e qeverisë hungareze, George Soros është armiku kryesor i shtetit hungarez. Tani miliarderi me origjinë hungareze vendos të largohet nga Budapesti e...

I vendos tre anije në derë, Koreja e Veriut akuzon Britaninë: Akt lufte

Britania ka vendosur tre anije lufte pranë Gadishullit Korean, të cilat po ndihmojnë në tregtinë e paligjshme me shtetin e Kim. Koreja e Veriut e...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...