E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

data

Caktohet data kur do të fillojë viti i ri akademik 2020-2021

Viti i ri akademik 2020-2021 do të fillojë më datën 2 nëntor, ky urdhër është firmosur nga ministrja e Arsimit, Evis Kushi. Në urdhrin e...

Kur do ta marrë Shqipëria datën për fillimin e Konferencës Ndërqeveritare? Përgjigjet Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një intervistë për DW, foli për një datë të mundshme për konferencën për negociatat. Ai tha se kjo varet...

Caktohet data e sezonit të ri të Serie A

Edhe pse nuk ka ende disa ditë nga përfundimi i kampionatit të Serie A, organet më të larta drejtuese të futbollit italian kanë caktuar...

Ruçi cakton datën: Ja kur do votohet për Sistemin Zgjedhor

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përcaktuar datën 30 korrik si ditën kur do të votohet në Parlament nëse do të kemi apo jo...

Propozimi i PS për datën e zgjedhjeve, reagon Meta

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me propozimin e bërë një ditë më parë nga kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, për...

Matura Shtetërore/ Rezana Vrapi tregon se kur dalin përgjigjet e provimit të parë

Drejtoresha e Qendrës Arsimore, Rezana Vrapi është shprehur se përgjigjet e testit të parë të Maturës Shtetërore do të dalin më datë 18-19 mars. Në...

Zyrtare/ Caktohet data dhe vendi se ku do të nisë sezoni i ri i ‘Formula 1’

Sezoni i ri i “Formula 1” do të nisë në fillim të korrikut, ku më datë 5 do të mbahet gara e parë në...

Portugalia cakton datën zyrtare për rifillimin e Premier Ligës

Edhe Portugalia ka vendosur një datë zyrtare për rifillimin e sezonit të futbollit, i cili është pezulluar që prej muajit mars për shkak të...

Shtyhet data për përgjigjet e lotarisë amerikane

Gjendja e krijuar nga përhapja e pandemisë së koronavirusit ka bërë që të shtyhet data për daljen e përgjigjeve të lotarisë amerikane. Departamenti Amerikan i...

U shtynë nga koronavirusi/Ja kur do të mbahen Lojërat Olimpike

Shumë evente të mëdha sportive janë shtyrë këtë vit, për shkak të rrezikut nga përhapja e koronavirusit. Lojërat Olimpike të cilat do të mbaheshin ndërmjet...

Të fundit

Ish-Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli merr postin e rëndësishëm në NATO

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka marrë sot një detyrë të lartë në NATO. Ajo është zgjedhur zëvendëspresidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, duke u...

Deputeti i PS sfidon masat anti-covid, me mbi 10 veta në tavolinë

Deputetit socialist, Vullnet Sinaj duket se nuk i interesojnë vendimet e qeverisë, pasi ka darkuar në një lokal me grupin polifonik “Çipini”, pa respektuar...

Sektori i vizave dhe pashaportave/ Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin

Ambasada Gjermane në Tiranë, informoi qytetarët se prej kësaj të hëne sektori i vizave dhe pasaportave është hapur sërish me kapacitet të kufizuar. Ndërkohë, shpërndarja...

Klop ”merr frymë lirisht”, Salah shërohet nga koronavirusi

Mohamed Salah shërohet totalisht nga koronavirusi. Sulmuesi i Liverpulit i cili rezultoi pozitiv në grumbullimin e kombëtares së Egjiptit nuk luajti asnjë sfidë me kombëtaren...

Familjet shqiptare, ndër më të pamundurat në rajon për të paguar borxhet

Familjet borxhlie në Rumani dhe Shqipëri harxhojnë gati 1 të katërtën e të ardhurave mujore për të shlyer këstet e borxhit. Për këtë arsye janë...