E martë, 18 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Etiketa

burgun

U fut në burgun më famëkeq, jepet dënimi për reperin e famshëm amerikan

Në nëntor të vitit 2018 reperi Tekashi 6ix9ine u fut në burgun më famëkeq të Brooklyn-it, i njohur për mbajtjen pas hekurave të njerëzve...

Telefona celularë dhe para, arrestohen në flagrancë 6 policë në burgun e Peqinit

Janë arrestuar në kushtet e flagrancës 6 punonjës të burgut në Peqin. Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Burgje, në bashkëpunim me Prokurorinë e...

U shpall “njeriu më i fuqishëm në Britani”, shqiptari sot rrezikon burgun

Jimmy Marku, shqiptari që në vitin 2008 fitoi një konkurs ku u shpall “njeriu më i fuqishëm në Britani”, sot është në telashe më...

“Gjysma e kokës i ishte qelbëzuar”, dëshmia e Dr.Miço Konomit: Në burgun e Tiranës u tmerrova

Historia e panjohur e disidentit komunist, ish-deputetit të Kuvendit Popullor, Xhavit Qesja, i cili në vitin 1956 kur ishte student i Filozofisë në Moskë,...

Gëlltiti 22 doza lëndë narkotike, ekografia nxjerr “blof” të dënuarin në burgun e Korçës

22 doza  lëndë narkotike, lloji i të cilës nuk bëhet i ditur nga autoritetet janë sekuestruar në burgun e Korçës. Lënda narkotike ishte gëlltitur...

“Më arrestuan për një shkrim në gazetë“, Martin Leka rrëfen burgun: Berisha refuzoi të më lironte…

Çerek shekulli më parë gazetari i “Koha Jonë”, Martin Leka fitoi lirinë. Ai ishte dënuar me burg dhe si sot në 4 majin e...

U ther nga dy rusë në burgun famëkeq grek, ky është identiteti i shqiptarit

Pak ditë më parë një shqiptar u vra në burgun famëkeq grek të Trikalës nga dy të burgosur rusë. Identiteti i tij është Ergest...

Ngjarje e rëndë në burgun e Fierit, gjendet i vdekur i dënuari (Emri)

Një i burgosur në burgun e Fierit është dërguar në spitalin e qytetit pa shenja jete. Ngjarja e rëndë mësohet të ketë ndodhur pak...

Sërish dhunë në burgun famëkeq grek, 27-vjeçari shqiptar plagoset rëndë nga goditjet me…

Një tjetër shqiptarë plagoset në burgun famëkeq grek, atë të Koridhalos. Mësohet se pas një sherri 27-vjeçari shqiptar është plagosur pasi është goditur me...

Vrasja e shqiptarit në burg, Demokracia e Re sulmon qeverinë greke: Turp!

Mediat greke publikuan videon makabre të momentit të vrasjes së shqiptarit Albert Bako në burgun famëkeq të Koridhalos, Greqi. Për këtë ngjarje të tmerrshme...

Të fundit

Kur Papa…dhe Erdogani flasin për vëllazëri…

Nga: Mentor Nazarko Vizita e djeshme e Presidentit Erdogan si gjithmonë nxiti polemika të shumta, disa të përsëritura. Ato fillojnë me reagimet fejsbukiane për datën...

Analiza e “Reuters”: NATO do të ketë rol dytësor nëse Rusia pushton Ukrainën

NATO-ja ka të ngjarë të përforcojë praninë e trupave të saj në Detin e Zi dhe Baltik, duke shmangur sulmet kibernetike nëse Rusia do...

Shtohet tensionet/”S’do haj nga dora jote”, agravon debati mes Ilirit e Monikës

Për shkak të mungesës së higjenës, banorët e shtëpisë së “Big Brother VIP” janë dënuar mëngjesin e sotëm. Ata duhet të lajnë me dorë...

Çfarë e bëri Napoleon Bonapartin aq të suksesshëm?

Historia e Napoleon Bonapartit është e pabesueshme. I lindur në një familje modeste fisnikësh në ishullin e Korsikës, ai i ngjiti shpejt shkallët e...

Aksidentohet autobusi me 29 pasagjerë shqiptarë në Bullgari

Një autobus me 29 pasagjerë nga Kosova, është aksidentuar në qytetin e Kyustendilit. Mediat bullgare raportojnë se aksidenti ka ndodhur rreth orës 04:30, kur...