E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Sërish dhunë në burgun famëkeq grek, 27-vjeçari shqiptar plagoset rëndë nga goditjet me…

Një tjetër shqiptarë plagoset në burgun famëkeq grek, atë të Koridhalos. Mësohet se pas një sherri 27-vjeçari shqiptar është plagosur pasi është goditur me kabllo nga të burgosurit e tjerë.

Mediat greke shkruajnë se incidenti ka ndodhur sot në mëngjes në krahun D, të burgut dhe i plagosur ka mbetur një 27 vjeçar shqiptar, i cili ishte sjellë në burg nën akuzën e drogës.

Bashkë me të është dhunuar edhe një i burgosur grek, 33 vjeçar i arrestuar për grabitje dhe vjedhje.

Një grup të burgosurish, i kanë goditur dy të rinjtë me kabllo. Dy të burgosurit e lënduar u dërguan fillimisht në spitalin e burgut dhe më pas në një spital të jashtëm për mjekime të specializuar.

Koridhalos është burgu që ka marrë më shumë jetë shqiptarësh në shtetin fqinj, pavarësisht se vetëm pak muaj më parë një tjetër shqiptar, Albert Bako u masakrua me thikë deri në vdekje, siguria në burg akoma nuk është rritur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...