E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

grek

Laert Vasili e thotë LIVE në emision: Jam grek, le të më shajnë (VIDEO)

Laert Vasili ka pranuar LIVE në emisionin “Repolitix” se është grek. Kjo deklaratë erdhi pas një debati në studion e emisionit, ku aktori ‘u...

Deklarata e ministrit të Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë. “Në objektivat e qeverisë greke është të përcaktojmë gradualisht, në...

Meta mesazh ngushëllimi: Populli grek humbi sot një ikonë

Presidenti Ilir Meta së fundmi ka publikuar një mesazh ngushëllimi në rrjetin social Facebook. Meta shkruan se sot është ndarë nga jeta “Heroi i Rezistencës...

Vazhdojnë përpjekjet e migrantëve për të hyrë në territorin grek

Autoritetet greke po vazhdojnë të ballafaqohen me mijëra migrantë të cilët nga Turqia po tentojnë të kalojnë në territorin grek. Të mërkurën në mëngjes, forcat...

Skandali/ Nacionalistit grek i ngrihet bust në mes të Shqipërisë

Lëvizja “Zgjohu Shqiptar” ka denoncuar ngritjen e bustit të një tjetër antishqiptari në Dropull. Përmes një postimi në Facebook, Lëvizja ka denoncuar skandalin e radhës...

PE-ja paralajmëron deputetin grek që dogji flamurin turk

Parlamenti Evropian (PE) ka njoftuar se deputeti racist grek Ioannis Lagos, i cili grisi flamurin e Turqisë në Asamblenë e Përgjithshme, është “paralajmëruar” nga...

Mitsotakis: Shqipërisë ia kemi bërë të qartë, të respektohet minoriteti grek

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis gjatë fjalës së mbajtur në Këshillin Atlantik në SHBA ka cekur dhe çështjet greko- shqiptare që lidhen dhe me integrimin...

Ndeshja e bamirësisë/ Lista e yjeve të futbollit që do zbresin në ‘Air Albania’

Publikohen emrat e futbollistëve që do të zbresin mbrëmjen e 10 janarit në stadiumin e ri “Air Albania” për ndeshjen e bamirësisë. Të ardhurat nga...

A do të ketë sërish lëkundje të forta toke? Përgjigjet sizmologu grek

Sizmologu grek, Eftimis Lekkas, ka folur në lidhje me pasgoditjet e tërmetit në Shqipëri, si dhe sa janë mundësitë për një tjetër lëkundje të...

Skema mashtruese me vlerë mln euro, ekstradohet nga Danimarka shtetasi grek

Një shtetas grek është ekstraduar nga Danimarka drejt vendit tonë, pasi Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për krijim...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...