E hënë, 20 Shtator, 2021
26.5 C
Tirana

Laert Vasili e thotë LIVE në emision: Jam grek, le të më shajnë (VIDEO)

Laert Vasili ka pranuar LIVE në emisionin “Repolitix” se është grek. Kjo deklaratë erdhi pas një debati në studion e emisionit, ku aktori ‘u kap’ me fjalën referendum, që sipas tij nuk është fjalë shqipe.

Duke debatuar me moderatorin pikërisht për këtë fjalë, në një moment Vasili tha se është grek, e se kjo deklaratë i paraprin komenteve që bëhen në rrjetet sociale për të.

Marrë shkas nga komentet negative në rrjetet sociale, aktori ka lëshuar këtë deklaratë të fortë, duke e ngacmuar më tej këtë çështje.

Paçkas kësaj, mbrëmjen e djeshme ai u dha një ‘shuplakë’ të fortë kritikëve, e madje duke e thënë me krenari se ndihet grek.

Debati

Laert Vasili: Fjala zgjedhje është shqip. Referendum është një fjalë e huaj, ne kemi fjalën tonë shqipe ‘zgjedhje’. Ta gjejmë se nga vjen.

Moderatori: E ke gjithmonë me gjuhën shqipe.

Laert Vasili: E di pse e kam gjithmonë, e kam gjithmonë sepse 30 vjet…

Moderatori: Fjalën referendum e ke dhe në Kushtetutë, nuk e heqim dot, kshu që mos u bëj më shumë katolik se Papa.

Laert Vasili: E di, e di. Jo, jo fare, unë jam grek një herë. E them vetë një herë që të mos më shajnë kot nëpër rrjetet sociale ‘grek i poshtër’, kshu që çuna vazhdoni jepuni e thash vetë.

Minuta: 00:17

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...