E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Vrasja e shqiptarit në burg, Demokracia e Re sulmon qeverinë greke: Turp!

Mediat greke publikuan videon makabre të momentit të vrasjes së shqiptarit Albert Bako në burgun famëkeq të Koridhalos, Greqi. Për këtë ngjarje të tmerrshme ka reaguar edhe partia Demokracia e Re, e cila me anë të zëvendës sekretarit, Kostas Karagounis, e cilësoi si “Turp”. Po ashtu ata shkuan në akuza ndaj qeverisë greke duke e cilësuar normale që të burgosurit të vriten në pushtetin e SYRIZA.

“Në Greqinë e SYRIZA tani konsiderohet normale që të burgosurit jo vetëm të organizojnë partinë, por edhe të vrasin njëri-tjetrin”, tha Karagounis në zhurmën që ka shkaktuar video-shoku nga burgu Koridallos, me të burgosurin e vrarë në këtë burg, më 14 janar të këtij viti.

“Imazhet e vrasjes brutale në burgun e Korydallos janë tronditëse”, tha më tej Karagounis.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...