E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

sulmon

“Kurti shërbëtor i Serbisë”/ Rama sulmon ashpër Haradinajn për taksën

Kryeministri Edi Rama akuzon Ramush Haradinajn se po baltos figurën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Përmes disa postimeve në Twitter, Rama vlerëson vendimin e...

E rëndë në Kukës/ Ariu sulmon një person

Një person është sulmuar nga një ari në vendin e quajtur Sasat, në fshatin Nangë, teksa po kulloste bagëtitë. Mësohet se shtetasi me inicialet...

Kush janë kurdët dhe pse po i sulmon Turqia në Siri?

Nga Patrick Kingsley “The New York Times” Pushtimi turk i territorit që kontrollohet nga kurdët në veri të Sirisë, ka ndërlikuar më tej një luftë...

Akuzohet se nuk di të sulmojë, Edoardo Reja mbështet Hysajn

Aktualisht Elseid Hysaj mund të themi se nuk po kalon një etapë të këndshme në karrierë. Po flasim konkretisht për eksperiencën e tij në...

Trump sulmon mediat për mbulimin e G7-ës

Presidenti Donald Trump shprehu zemërim ndaj mediave kryesore amerikane për mënyrën se si e mbuluan pjesëmarrjen e tij në samitin e G7-ës në Francë....

Artan Hoxha i përvishet Metës: Skrapari të la në baltë Shkëlqesi

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar postimet e sotshme të presidentit Meta, i cili zgjodhi të relaksohej i shoqëruar me zëdhënësin e tij, Tedi Blushi. Në...

Berisha sulmon edhe Gaz Pajën. Nxjerr videon ku përmenden gjirokastritët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video nga takimi i kryeministrit Rama me banorë në Tiranë. Në këtë takim të transmetuar direkt në ERTV ka...

“Rama dhunues, po humb mbështetjen e…”, Rudina Hajdari i përvishet kryeministrit

Deputetja Rudina Hajdari ka akuzuar sot Ramën se po dhunon shqiptarët me gjuhën e tij ofenduese. Sa i takon mbështetjes së ndërkombëtarëve, deputetja tha...

“E thotë Presidenti i Shqipërisë, jo Bes Kallaku i Portokallisë”, Spiropali sulmon Metën

Kreu i Shtetit Ilir Meta edhe pse ishte jo shumë mirë nga ana shëndetësore, siç e pohoi edhe vetë publikisht, mbajti pasditen e sotme...

Media austriake rikthen në vëmendje videon Meta-Prifti, por bën këtë gafë

Media austriake “Die Presse” ka sjellë sërish në vëmendje videon e bujshme Meta-Prifti, të cilën e krahason me video-skandalin në Austri, që solli dorëheqjen...

Të fundit

Kupa e Shqipërisë, Tirana kualifikohet në finale

Tirana është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanbë mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0, falë golave të Muçit dhe Hoxhallarit. Bardheblutë kanë përmbysur kështu...

Thoshte se pandemia është budallallëk, 37-vjeçari humb jetën 4 ditë pasi ishte infektuar

Ndërsa bota është e gjunjëzuar nga koronavirusi, ka nga ata që janë skeptikë nëse është i vërtetë ky virus. Shumë qytetarë ende nuk binden...

Nuk ua mban xhepi të bleni maskat? Ja si ti krijoni në shtëpi pa asnjë kosto

Nëse nuk u amban xhepi për të blerë maska, shumë lehtë mund ti krijoni në kushte shtëpie. Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë disa udhëzime,...

Infektohet drejtoresha e ISHSH-së, shtrohet tek Sanatoriumi

Drejtoresha e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor, Vjollca Braho është shtruar në spitalin e Sanatoriumit, ndërsa rezulton e infektuar me koronavirus. Brahos i kanë nisur simptomat...

Kanye West tërhiqet nga gara për president të SHBA (FOTO)

Kanye West thuhet se ka braktisur garën presidenciale, më pak se dy javë pasi njoftoi synimin e tij për Shtëpinë e Bardhë. Reperi i...