E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

Britania e Madhe

Po vjen fundi i automjeteve me benzinë dhe naftë

Prej vitit 2040 në Britaninë e Madhe dhe në Francë do të lejohen të qarkullojnë vetëm makina elektrike. Gjermania pritet të pasojë. "Brenda një afati...

Angela Merkel për Brexit: Presim Britaninë, BE është gati

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka thënë se Bashkimi Evropian është gati për fillimin e negociatave për Brexit-in, ndërsa shtoi se dështimi i kryeministres Theresa...

Bye-bye Jozefinë!

Mustafa Nano/Këto ditë, teksa shtypi është marrë me listat e kandidatëve për deputetë, unë u vura të rrëmoja në bibliotekën time për të gjetur...

Le të ngremë një dolli për Macron, me gotën gjysmë-plot

Timothy Garton Ash, kolumnisti i “The Guardian”, shkruan se nëse Macron nuk arrin të reformojë Francën deri në vitin 2022, në krye mund të...

Ambasadori Britanik: Vendimi i Ramës pozitiv, por kujdes, shmangni dhunën parazgjedhore

Ambasadori Britanik, Duncan Norman, vlerëson pozitivisht vendimin e kryeministrit Rama për t`u tërhequr nga zgjedhjet e 7 majit në Kavajë por njëkohësisht i bën...

Të fundit

Aksident i rëndë në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, humb jetën 30-vjeçarja

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në afërsi të City Park. Policia bën me dije se një 30-vjeçare...

Pas Zani Çaushit, kërkon lirinë edhe ish-rivali i tij “Gaxhai”

Pas Myrteza Çaushit, edhe kundërshtari i tij Gazmend Brakaj ka kërkuar lirimin me kusht. I njohur ndryshe me pseudonimin “Gaxhai”, Brakaj është i dënuar me burgim...

Italia si paralajmërim i frikshëm për Shqipërinë

Nga Klodian Tomorri Qytetarët italianë mund të detyrohen t’i paguajnë 23 miliardë euro familjes Benetton, nëse qeveria e Romës do të anulojë koncesionin e Autostradës...

Pandemia/ Java e dytë e muajit korrik, mbi 15 mijë thirrje tek 127

Qendra Kombëtare Urgjencës Mjekësore bën me dije se në javën e dytë të muajit korrik është vërejtur një tendencë në rritje e thirrjeve kundrejt...

U shpall e humbur pak ditë më parë, gjendet trupi i pajetë i aktores amerikane

Pesë ditë pasi ishte shpallur e humbur, policia ka gjetur trupin e pajetë të aktores së famshme, Naya Rivera. Trupi i saj iu gjet në...