E enjte, 13 Gusht, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Britania e Madhe

Britania e Madhe regjistron tkurrjen më të madhe ekonomike që nga viti 1955

Ekonomia e Britanisë së Madhe është në recension si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Zyra për Statistikat Kombëtare (ONS) deklaroi se vendi u kontraktua me...

Ishte raportuar i vdekur prej 5 vitesh, ish-polici gjendet i gjallë në pyll (FOTO)

Një ish-efektiv policie është gjetur shëndoshë e mirë në një pyll pas pesë vitesh kërkime, ndërsa ishte raportuar i vdekur. Ricardas Puisy është gjetur...

‘Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër’/Makina e fluturon në ajër, 11-vjeçarja ngrihet pa probleme VIDEO

Një 11-vjeçare ka shpëtuar pa asnjë lëndim, ndonëse makina e ka fluturuar në ajër. Pamjet e shpërndara nga ana e policisë si një paralajmërim për...

Britania ndërpret publikimin e shifrës së viktimave nga virusi

Britania e Madhe njoftoi sot se do të ndërpresë publikimin e të dhënave ditore, për numrin e personave që humbin jetën nga koronavirusi. Sipas mediave...

Britania e Madhe hap kufijtë me 57 vende, por jo me Shqipërinë

Britania e Madhe ka publikuar sot listën me 57 vendet me të cilat ka hapur kufijtë, por Shqipëria nuk është një nga ato. Kjo do...

Koronavirusi/ Britania publikon kategoritë e popullsisë që do të vaksinohen të parët

Britania e Madhe ka publikuar sot listën me kategoritë e popullsisë që do të vaksinohen fillimisht me vaksinën e re anti-covid. Ministri britanik i Shëndetësisë...

Shembulli nga Britania dhe VIP-at shqiptarë që s’pyesin për shtet

Nga: Mustafa Nano Britania e Madhe ka qenë në karantinë, si shumë vende të tjera. Dhe karantina është respektuar nga pjesa më e madhe e...

Britania e Madhe merr vendimin drastik, mbyll ambasadën në Korenë e Veriut

Britania e Madhe ka vendosur të mbyllë ambasadën e saj në kryeqytetin e Koresë së Veriut, duke urdhëruar stafin të largohet nga vendi. Mediat e...

Koronavirusi/ Boris Johnson pritet ta çojë vendin drejt mbylljes së zgjatur

Kryeministri britanik Boris Johnson pritet që të ashpërsojë masat, duke zgjatur fashën e mbylljes për qytetarët. Siç duket, ai ka ndryshuar qëndrim, teksa pritet të...

Një super lajm vjen nga Britania e Madhe, si paraqitet situata nga COVID-19

Një lajm i mirë vjen nga Britania e Madhe, ku raportohet se është ulur numri i vdekjeve si pasojë e koronavirusit. Autoritetet më në fund...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...