E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

FOTO/Kush është ish-polici që u vra mbrëmë në atentat

Tetë plumba mbi trupin e Sokol Çelaj, i sollën edhe vdekjen mbrëmjen e djeshme në fshatin Reç. Ai ka qenë në një mjet tip Benz ML së bashku me bashkëshorten e tij, në momentin që një person ka qëlluar në drejtim të tyre.

Viktima jetonte prej vitesh në Britaninë e Madhe dhe ishte kthyer në Shqipëri më 18 gusht, e ndërsa më parë ka punuar polic.

Bashkëshortja e të ndjerit, për fat të keq nuk ka arritur të identifikojë se kush ka qenë autori, kjo për shkak të errësires.

Në dëshminë e dhënë në polici, bashkëshortja ka deklaruar se një person i ka dalë para me kallashnikov, dhe ka qëlluar në drejtim të tyre.

“Sapo kemi dal nga rruga e asfaltuar për të shkuar tek shtëpia, nga e djathta e jonë një person në këmbë ka dal nga pylli dhe ka filluar të qëllojë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...