E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Foto/ Ministri britanik reagon pas fotove duke puthur ndihmësen

Ministri Britanik i Shëndetësisë Matt Hancock u fotografua duke u puthur me kolegen Gina Coladangelo dhe u kritikua për lidhje të mundshme jashtëmartesore, por edhe për shkelje të ligjit (masat e marra për të përmbajtur përhapjen e pandemisë).

Një video u publikua dhe sipas një raporti të tabloidit The S*n, Hancock dhe Gina u filmuan duke u puthur në zyrën e saj.

“E pranoj që kam shkelur udhëzimet për distancimin social në këtë rast. Kam zhgënjyer shumë njerëz dhe më vjen shumë keq “, tha Ministri Britanik i Shëndetësisë.

Sipas raporteve, regjistrimi është bërë muajin e kaluar, këto janë pamje të marra më 6 maj nga kamerat e mbikëqyrjes së Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies.

Britania e Madhe nuk lejon përqafime të ngushta dhe kontakte fizike me njerëz jashtë shtëpisë.

Personi që e dërgoi videon në tabloidin britanik shtoi se Z. Hancock kishte lidhje tronditëse me konsulentët dhe miqtë e punësuar gjatë pandemisë. Burimi shtoi: “Ata u përpoqën ta fshihnin për një kohë të gjatë, por u zbulua shpejt”.

Matt Hancock është i martuar për 15 vjet dhe ka tre fëmijë. Vitin e kaluar, gjatë krizës pandemike, Coladangelo u emërua si konsulente.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...