Kuriozitete

Impresionoi edhe Ramën, kush është amerikani që këndoi shqip në mes të New York-ut?

               Publikuar në : 13:34 - 11/06/19 S.N

Ditën e djeshme u bë virale videoja e një amerikani i cili këndonte në mes të New York-ut këngën e Sinan Hoxhës në gjuhën shqipe.

Videoja në fjalë tërhoqi edhe vëmendjen e kryeministrit Edi Rama, i cili e shpërndau atë në Instagram. Mjaft i impresionuar, Rama ka shkruar krah saj: “Fantastike!”

Mirëpo përpos Ramës, ai na ka surprizuar dhe befasuar të gjithëve në paradën e shqiptarëve në New York. Madje përveçse këndonte me shpirt shqip, ai bëri edhe simbolin e shqiponjës me duar.

 

View this post on Instagram

 

Fantastike🤣🇦🇱🤝

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on


Por kush është Clayvion Winn, i riu që çmendet pas Shqipërisë? 

Po t’i hedhësh një sy llogarisë së tij në Instagram vë re se ai i adhuron shqiptarët dhe gjuhën shqipe.

Clayvion ka ndryshuar emrin e tij në rrjetin social në fjalë dhe të gjithë ndjekësit e identifikojnë si “Klej Zezakaj”.

Ja edhe një tjetër video ku ai shfaqet duke kënduar shqip.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT