E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Bamir Topi

Ristani: Rikthimi i Topallit dhe i Topit do i bënte mirë PD-së

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, është shprehur se rikthimi i figurave të hershme të PD-së si Jozefina Topalli, Astrit Patozi e Bamir...

Bamir Topi zbardh pazaret e fshehta mes PD, PS dhe LSI

Ish-presidenti Bamir Topi, tha se marrëveshja për ‘Zgjedhoren’ është një sajesë politike që bëhet për të futur në lojë opozitën, e cila doli me...

Reforma Zgjedhore, Bamir Topi: Nuk do kemi asgjë në fund

Ish-presidenti Bamir Topi ishte i ftuar pasditen e sotme në emisionin “Kjo javë” në “News 24”, prej ku theksoi se në fund të Reformës...

Bamir Topi: Rama rrëzohet nga pushteti vetëm në këtë mënyrë

Ish-presidenti Bamir Topi deklaroi në emisionin “Kjo javë”, se rruga e vetme se si mund të rrëzohet nga pushteti kryeministri Edi Rama, është përmes...

“Rama nuk ngopet”, Topi: Le të dalin njerëzit në protestë

Ish-Presidenti Bamir Topi fajëson politikën për situatën e rënduar që është krijuar në vend. I ftuar në emisionin “Kjo Javë’ në News24, Topi komentoi edhe kërkesën...

“Situata është e rëndë”, Bamir Topi tregon detaje nga biseda me Metën

Ish-presidenti i vendit, Bamir Topi, ka komentuar situatën e përplasjeve institucionale për ringritjen e Gjykatës Kushtetuese. I ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, Topi...

“Palët të gjejnë zgjidhje”, Topi flet pas takimit me Metën

Ish-presidenti Bamir Topi, në përfundim të takimit me Kreun e Shtetit, Ilir Meta, tha se zgjidhja e krizës nuk vjen nga aktorë jashtë institucioneve....

“Meta do të shkarkohet”, Besnik Mustafaj zbulon planin e mazhorancës

Ish-ministri Besnik Mustafaj, ka komentuar nismën e socialistëve për të shkarkuar Kreun e Shtetit, Ilir Meta. Sipas tij, mazhoranca mund ta shkarkojë, por kjo...

Kërcënoi Ambasadën Amerikane, Meta bën lëvizjen e radhës

Teksa kërcënoi sot Ambasadën Amerikane, lidhur me ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, presidenti Meta nuk ndalet me takimet e tij të njëpasnjëshme për...

“Kemi marrë goditje shumë të rëndë”, Topi tregon kush mund ta zgjidhë krizën

Ish-presidenti Bamir Topi shprehet se e ka të vështirë të bëjë një interpretim për vazhdimësinë e situatës politike në vend, në kushtet kur opozita...

Të fundit

Deputeti i PS sfidon masat anti-covid, me mbi 10 veta në tavolinë

Deputetit socialist, Vullnet Sinaj duket se nuk i interesojnë vendimet e qeverisë, pasi ka darkuar në një lokal me grupin polifonik “Çipini”, pa respektuar...

Sektori i vizave dhe pashaportave/ Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin

Ambasada Gjermane në Tiranë, informoi qytetarët se prej kësaj të hëne sektori i vizave dhe pasaportave është hapur sërish me kapacitet të kufizuar. Ndërkohë, shpërndarja...

Klop ”merr frymë lirisht”, Salah shërohet nga koronavirusi

Mohamed Salah shërohet totalisht nga koronavirusi. Sulmuesi i Liverpulit i cili rezultoi pozitiv në grumbullimin e kombëtares së Egjiptit nuk luajti asnjë sfidë me kombëtaren...

Familjet shqiptare, ndër më të pamundurat në rajon për të paguar borxhet

Familjet borxhlie në Rumani dhe Shqipëri harxhojnë gati 1 të katërtën e të ardhurave mujore për të shlyer këstet e borxhit. Për këtë arsye janë...

Rekord viktimash nga Covid-19 në vend, spitalet të tejmbushur

Shqipëria regjistron sërish shifra të larta sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se...