E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Bamir Topi: Mjafton vetëm një fjalë nga Berisha dhe Basha…

Ish Presidneti dhe ish numri dy i PD-së, Bamir Topi, tha mbrëmjen e së hënës në emisionin “Quo Vadis” në “Vizion +”se “tradhtari më i madh i demokratëve është vetë Berisha”. Sipas ish numrit dy në PD, Berisha është ai që i mban nën kontroll njerëzit e tjerë që janë në Partinë Demokratike. “Tradhtinë më të madhe, demokratët e kanë pasur nga Sali Berisha. Të gjithë lidhjet e Berishës me Bashën dhe njerëzit e tjerë janë çështje që i takojnë Berishës për të mbajtur nën kontroll PD-në”, tha Topi.

Duke deklaruar edhe garën aktuale brenda PD-së, Topi ka deklaruar se Lulzim Basha ka “bekimin” e Sali Berishës për të qëndruar në krye të kësaj partie. Sipas tij, ish-kryeministri ka ende një ndikim të fortë në vendimmarrjet brenda PD-së.  “Për aq sa unë e njoh, të jeni të sigurt, që edhe në këto kushte, po të donte, brenda 24 orëve Lulzim Basha nuk ka pushtet brenda PD-së, mjafton vetëm një fjalë e Sali Berishës. PD administrohet nga Basha, por nuk është pronar Basha” tha Topi në “Quo Vadis”, duke lënë të kuptohet fuqinë e Berishës në vendimarrjen e PD-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...