E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

avokaten

Ngjela debat me avokaten: Je ende e re për të zgjidhur kauzat

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në ‘360 Gradë’ në Ora News, u përfshi në debate të forta me avokaten Enida Bozheku, teksa...

Video/ Kryetari i Gjykatës së Kukësit dhunon fizikisht avokaten Guska

Një rast i paprecedentë është publikuar nga emisioni “Stop”, ku shfaqet Kryetari i Gjykatës së Kukësit, Isuf Shehu, duke dhunuar fizikisht avokaten Aurora Guska. Siç...

U sulmua me acid në fytyrë nga dy shqiptarë, ç’po ndodh sot me avokaten

Jeta e avokates italiane u trondit në prill të vitit 2013, kur u sulmua me acid nga dy shqiptarë, të cilët ishin paguar nga...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...