Kronikë

Ngjela debat me avokaten: Je ende e re për të zgjidhur kauzat

               Publikuar në : 22:40 - 14/03/19 Enno

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në ‘360 Gradë’ në Ora News, u përfshi në debate të forta me avokaten Enida Bozheku, teksa po diskutonte në lidhje me vendimin e opozitës për të djegur mandatet.

Bozheku: Ne nuk kemi një Parlament që ikin 70 veta në bllok dhe t’i zëvendësojmë me të tjerë nga dhjeta e poshtë.

Ngjela: Di ta zgjidhësh si kauzë? Nuk jep zgjidhje. Ke zgjidhje?

Bozheku: Po! Unë e kam! Po më lini ta them. Në këtë momente është roli i Presidentit të Republikës, i cili duhet të marrë në një tryezë të gjitha palët. Ti mund të tundësh kokën.

Ngjela: Ai nuk mund të emërojë parlamentarët. Si zgjidhet?

Bozheku: Shkohet në zgjedhjet e parakohshme.

Ngjela: Bravo! Je ende e re për të zgjidhur kauzat. Je shumë e re në zanat.

Bozheku: Edhe ju jeni i ri. 25 vitet e fundit

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT