E hënë, 6 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

aktakuza

Mustafa Nano: Të lutemi që Thaçi të dalë i larë nga kjo histori

Gazetari Mustafa Nano e cilëson aktakuzën e ngritur ndaj presidentit Hashim Thaçi, si lajmin politik të vendit. Në monologun e tij në emisionin “Provokacija”, Nano...

“Ra ky mort dhe u pamë në… Prishtinë”

Nga Mero Baze Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, po viziton Kosovën në të njëjtën ditë, kur në Uashington do  të nisnin bisedimet Kosovë-Serbi, të dështuara...

Thaçi: Nëse akuzat konfirmohen, do të jap dorëheqjen

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dalë për herë të parë në një komunikim për qytetarët, që nga e mërkura kur zyra e Prokurorit...

“Gabime mund të kem bërë, por krime asnjëherë!”, Thaçi flet ‘pa doreza’ (VIDEO)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një deklaratë për mediat tha qe në krye të herës se ndjehet i çliruar nga ballafaqimet politike, ndërsa...

A e dinte Thaçi për aktakuzën? Analisti tregon detaje të bisedës me të

Analisti Milaim Zeka ka komentuar aktakuzën e ngritur nga Gjykata e Hagës, ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli. Zeka tha se...

Shtyu konferencën për shtyp, Thaçi publikon foton nga vendlindja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zgjedhur ta kalojë këtë të diel në vendlindjen e tij, në fshatin e Burojës. Kreu i shtetit ka publikuar...

Aktakuza nga Gjykata e Hagës/ Thaçi shtyn konferencën e paralajmëruar për sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk do ta mbajë sonte fjalimin nga zyra e tij me qytetarët e vendit. Zyra e presidentit Thaçi ka bërë...

Milaim Zeka: Vuçiç dhe Putin ishin në dijeni për aktakuzat ndaj Thaçit

Analisti Milaim Zeka i cilëson aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit në një kohë kur ata ishin nisur për negociata në SHBA, si një bombardim...

“Do e fitojnë këtë sfidë”, Meta reagon sërish për çështjen e Thaçit dhe Veselit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me aktakuzën e Gjykatës së Hagës ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kadri Veselit. Këta të fundit...

Poshtërimi i Shtëpisë së Bardhë

Nga Baton Haxhiu Është e kotë të fantazojmë. Por, në këtë shekull, dhe në të kaluarin, fitoret kanë qenë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës....

Të fundit

Shqiptari i parë që caktohet nga Papa Françesku në trup diplomatik

Dom Artur Kola është caktuar nga Papa Françesku të shërbejë në Përfaqësinë Papnore në Republikën e Bregut të Fildishtë. Sipas “Vatican News” ai është meshtari...

“Pandemia ekziston, sëmur, merr jetë”/ Brataj: 5 këshilla që duhet t’i ndiqni

Për të gjithë skeptikët, Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj shkruan në rrjetin social Facebook, se koronavirusi ekziston, infekton, sëmur dhe merr jetë. Brataj radhit...

“Sot humbëm një betejë”, Manastirliu iu bën një thirrje qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, nga Durrësi deklaroi se ditën e sotme u humb një betejë, teksa përmendi ndarjen nga jeta të mjekut në...

Hapja e transportit publik, “rekomandimi urgjent” i ekspertit të ISHP-së

Ditën e sotme transporti publik në Tiranë ka rifilluar punën ndërkohë së fundmi eksperti i Institutit të Shëndetit Publik, Erion Dasho ka bërë një...

Rama publikon fotot: Projekti më i ri i Rilindjes Urbane të Vlorës

Kryeministri Edi Rama së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka prezantuar “Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë”, i cili është projekti më...