E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Thaçi intervistohet sërish sot nga Prokuroria Speciale në Hagë

Intervista e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në Hagë, do të vazhdojë edhe sot.

Ditën e djeshme, Thaçi qëndroi rreth 7 orë brenda ambienteve të Dhomave të Specializuara të Hagës. Kur doli ai tha për mediat se “ishin bërë vetëm këmbimet e teknikaliteteve midis avokatit dhe prokurorit të Hagës”.

Protestues të shumtë shqiptarë janë parë tek dyert e kësaj ndërtese, para mbërritjes së Thaçit dhe gjatë gjithë kohës deri në largimin e tij nga objekti i Dhomave të Specializuara.

Ata kërkonin drejtësi për krimet e kryera në Kosovë, gjatë luftës së fundit nga ushtria dhe policia serbe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të premtosh ‘shkapjen’ e shtetit, për ta gjunjëzuar atë

Nga: Mero Baze Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, përjashtoi Albin Kurtin dhe 46 deputetë të tjerë, nga e drejta për të kandiduar, pas verfikimit...

“Ti e di që unë fitova”/ Publikohet letra që Trump i la Bidenit

Publikohet letra që Donald Trump i ka lënë pasardhësit të tij në Zyrën Ovale, Joe Biden. Trump edhe në çastet e fundit të tij të...

Jozefina Topalli tregon kushtin e fortë për t’u bashkuar me Partinë Demokratike

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet...

Parlamenti grek voton zgjerimin në Jon/ Mitsotakis: Rama na dha të drejtë

Pas dy ditësh diskutime, parlamenti grek ka aprovuar më shumicë votash projektligjin me anë të të cilit, Greqia zgjeron ujërat e saj territoriale nga...

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...