E shtunë, 15 Gusht, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

hashim thaci

Aksidentohet djali i Hashim Thaçit

Endrit Thaçi, djali i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është përfshirë në një aksident rrugor mëngjesin e sotëm. Sipas policisë, aksidenti është regjistruar në rrugën...

“Ditë pikëllimi!”, Thaçi i dërgon mesazhin prekës Ramës për humbjen e nënës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shpreh ngushëllime kryeministrit Edi Rama për humbjen e nënës së tij, Aneta Rama. Thaçi shkruan në mesazhin e tij...

Thaçi takon nesër kryeministrin Hoti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të zhvillojë ditën e nesërme një takim me kryeministrin, Avdullah Hoti. Sipas Express, takimi do të mbahet nesër në orën...

“Jemi në të drejtën tonë!”, Thaçi: I kemi besuar dhe vazhdojmë ti besojmë drejtësisë ndërkombëtare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka risjellë në fokus 10 vjetorin e shpalljes së vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, e cila konfirmoi se...

“Nga Haga në Kosovë”/ Thaçi tregon rrugëtimin e tij katër ditor (FOTO)

Presidenti Hashim Thaçi ka shpërndarë një album fotosh, ku demostrojnë eksperiencën e tij në Hagë ku u intervistua për 4 ditë, lidhur me aktakuzën...

“Askush s’e rishkruan historinë e lirisë tonë”/ Rama publikon foton Thaçit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook një foto të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ku shkruhet se historinë e lirisë nuk do ta...

Thaçi: Në fund të këtij rrugëtimi do të dal i pastër si loti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur se në fund të procesit gjyqësor që është hapur ndaj tij, do të dalë i pastër si...

Dhjetëra qytetarë në pritje të Thaçit në Morinë (FOTO)

Pas njoftimit të përcjellë nga Thaçi se është nisur nga Shqipëria në Kosovë, dhjetëra qytetarë janë mbledhur në pikën kufitare në Morinë. Qytetarët kanë dalë...

Djali i Hashim Thaçit iu bën thirrje qytetarëve të dalin ta presin babanë e tij në Morinë

Endrit Thaçi, djali i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, iu ka bërë thirrje qytetarëve që të mblidhen sonte dhe të presin në pikën kufitare...

Protestuesit shfaqin foto të masakrave të kryera nga serbët para Hagës

Një numër i madh njerëzish kanë qëndruar sot para Dhomave të Specializuara në Hagë, në mbështetje të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Ata kanë kënduar...

Të fundit

Vuçiç: Në Bruksel do të kërkojmë ndërprerje urgjente të punimeve pranë Deçanit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, njoftoi se Beogradi do të kërkojë "pezullim urgjent dhe të përhershëm të punimeve të ndërtimit në zonën e mbrojtur...

Clinton: Trump s’do ta lëshojë paqësisht Shtëpinë e Bardhë nëse i humb zgjedhjet

Hillary Clinton shprehet e shqetësuar se Donald Trump nuk do të largohet paqësisht nga posti, nëse humb në zgjedhjet e ardhshme. “Unë nuk dua t’i...

Radha kilometrike në Kakavijë, jehonë edhe në mediat italiane

Radhët kilometrike të krijuara ditët e fundit në Kakavijë, janë komentuar së fundmi edhe nga mediat italiane. Il fatto quotidiano shkruan se mbi 4000 vetura...

Situata në Kosovë vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata në Kosovë, si pasojë e pandemisë vijon që të jetë shqetësuese! Autoritetet shëndetësore kanë bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit, teksa konfirmohet...

Zvogëlohet radha e makinave në Kapshticë, pala greke nis punën me 4 sportele

Bëhet me dije se është zvogëluar radha e makinave në Kapshticë. Pala greke ka nisur të punojë me katër sportele duke përshpejtuar edhe procedurat, shkruan...