E hënë, 13 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

AKEP

Zbulohet fiksimi i shqiptarëve, AKEP bllokoi vjet 8 mijë faqe online

Mbyllja e lojërave të fatit në fund të vitit 2018, bëri që shumica e atyre që luanin në kazino apo pika bastesh të ktheheshin...

Parlamenti emëron kreun e ri të AKEP

Ditën e sotme Kuvendi ka emëruar kreun e ri të AKEP, Tomi Frashëri. Ky i fundit merr postin e kreut të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike...

Hakerat bllokojnë faqet zyrtare të AMA-s dhe AKEP: Mbrojmë lirinë e fjalës

Në një kohë kur sot pritet që Kuvendi të miratojë paketën ‘anti-shpifje’ hakerat e njohur ‘Anonymous Albania’ kanë sulmuar faqen zyrtare të AMA-s dhe...

“Kjo qeveri ka dështuar”, parashikimi i analistit për zgjedhjet e ardhshme

Analisti Fitim Zekthi ka folur rreth projektligjit anti-shpifje, i cili i jep të drejtën AMA-s dhe AKEP për të gjobitur mediat. I ftuar në rubrikën...

Jep dorëheqjen kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare Ilir Zela ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i këtij institucioni. Rreth dy vite nga marrja e detyrës,...

Jep dorëheqjen kreu i AKEP, ja kush e zëvendëson

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela, ka dhënë ditën e sotme dorëheqjen nga posti. Ishte Këshilli i Ministrave i cili bëri...

“Po na pinë gjakun”, denoncimi i gazetarit: Si po mashtrojnë kompanitë celulare

Nga Anxhela Ferra Një nga shqetësimet që ka shoqëruar prej kohësh qytetarët shqiptarë janë tarifat e larta të kompanive celulare në vendin tonë. Kjo pasi...

Skemat mashtruese me thirrjet telefonike, AKEP: Ja ç’duhet të keni parasysh

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka bërë thirrje që konsumatorët të tregohen të kujdesshëm lidhur me skemat mashtruese të thirrjeve telefonike që janë...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...