E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

ademi

Shkodra me nënkryetar? Ademi: Do jem deri sa të ketë zgjedhje

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, shprehet se është në detyrë deri ditën që kryetari i ri i bashkisë do të bëjë betimin. Në...

Ademi bën deklaratën e fortë: Jam kërcënuar nga Denar Biba

Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi pasditen e sotme ishte e ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” prej ku...

Rama këmbëngul që zgjedhjet do bëhen me 30 qershor, Ademi: Nuk e lëshoj zyrën

Pasi Kreu i Shtetit Ilir Meta ç’dekretoi datën e zgjedhjeve, reagimet të shumta kanë ardhur nga deputetë nga të dyja palët politike, ku njëra...

“Po hakmerret me Shkodrën”, Ademi paralajmëron Ramën: Tërhiqu sa nuk është vonë

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi u ka bërë thirrje Shahini e Kryeministrit Rama të tërhiqen sa nuk janë vonë. Ajo thotë se...

“Kanë ngrënë plumbin njerëz të pafajshëm”, Ademi debat me Veliun për vrasjet në Shkodër

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i pranishëm në Shkodër ku u prezantua prefekti i ri, Valdrin Pjetri. Në këtë takim ka marrë pjesë...

“Shkodranët kanë ditur t’i tregojnë vendin”, Ademi: Rama të marrë guximin një ditë

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar pas anulimit të vizitës së kryeministrit Edi Rama, të cilën e kishte planifikuar sot në...

Kuksianët/ Ademi në pritje të vendimit: Sot sprova e drejtësisë

Protestës së qyterëve ditën së sotme i është bashkuar dhe kryetarja e Bashkisë  së Shkodrës Voltana Ademi. Me anë të një postimi në rrjetin social...

Ademi në zonat e përmbytura: Padi për mosshpallje të emergjencës civile!

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka inspektuar zonën e përmbytur në Obot të Njësisë Administrative Zana e Malit. Ademi ka dhënë alarmin për...

Voltana Ademi: Shpallni gjendje emergjente, po rrezikohen jetë njerëzish

Situata problematike vijon të paraqitet në Shkodër, ku si pasojë e shkarkimit dhe keq-menaxhimit të kaskadës së Drinit dhe shirave të shumët disa zona...

Batuta në Shkodër/ Rama-Ademit: Bushati bashkohet, ti e ke fajin!

Kryeministri i vendit, Edi Rama  sot së bashku me kabinetin qeveritar ka udhëruar drejt Shkodrës, ku do të mbahet mbledhje e qeverisë për dy...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....