E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Rama këmbëngul që zgjedhjet do bëhen me 30 qershor, Ademi: Nuk e lëshoj zyrën

Pasi Kreu i Shtetit Ilir Meta ç’dekretoi datën e zgjedhjeve, reagimet të shumta kanë ardhur nga deputetë nga të dyja palët politike, ku njëra anë e mbështet dhe tjetra është kundër vendi.

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi, ditën e sotme ka shprehur hapur mbështetjen për shtyrjen e zgjedhjeve vendore.

Pas pjesëmarrjes në panairin e artizanatit dhe zejtarisë në Shkodër, Ademi përgjatë një deklarate televizive theksoi se s’do e lëshojë zyrën e saj pasi “çdo vendim tjetër pas atij të Presidentit është i jashtëligjshëm”.

Gjithashtu ajo tha publikisht se aktualisht është momenti që kryeministri Edi Rama të reflektojë dhe të tërhiqet.

Kujtojmë se Rama në çdo dalje të tijën mediatike ka theksuar vazhdimisht se zgjedhjet do të bëhen me çdo kusht më datën 30 qershor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...