E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

zgjat

Italia zgjat kufizimet e pandemisë deri në shtator

Italia ka vendosur të zgjasë masat për frenimin e përhapjes së koronavirusit deri më datë 7 shtator. Sipas dekretit të lëshuar nga kabineti i kryeministrit...

Shifrat tragjike në New York, guvernatori shtyn afatin e izolimit të vendit

Situata e rëndë e krijuar nga koronavirusi, ka bërë që guvernatori i New York, Andrew Cuomo të zgjasë edhe më shumë izolimin e vendit. Sipas...

“I kam parë vetë krimet serbe”, aktivistja nga Serbia: Lufta u zgjat, ndërsa vuajtjet e popullit shtoheshin

Aktivistja më e njohur serbe për të drejtat e njeriut, Natasha Kandic, themeluese e Fondit për të Drejtën Humanitare, flet për bombardimet dhe luftën...

Parfumi nuk zgjat shumë? Ja disa truke magjike

Secili prej nesh ka një aromë karakteristike. Shpesh na ndodh që pasi të jemi dashuruar me një aromë, do donim që ajo të zgjaste...

Mustafi shënon supergol, por festa zgjat vetëm 5′ minuta (Video)

Shkodran Mustafi ka shënuar golin e parë në supersfidën mes Manchester United dhe Arsenal. Një gol mjaft i bukur me kokë i shënuar nga...

UFC/“Beteja për shpirtrat” zgjat vetëm 91 sekonda (Video)

Ibrahim El Bouni ka bërë një performancë të shkëlqyer në debutimin e tij në ONE Super Series. Kikbokserit marokeno-holandez iu deshën vetëm 91 sekonda...

Kroatët të jashtëzakonshëm, nuk zgjat shumë festa e rusëve (Video)

Nuk vonon shumë dhe vjen goli i barazimit në sfidën Rusi-Kroaci. Një shpërthim i Madzukic në krahun e majtë dhe një harkim mjaft i...

Njihuni me planetin e pazakontë ku një vit zgjat 20 ditë

Zbulimi i pazakontë i një planeti u realizua nga një ekip i shkencëtarëve indianë. Është hera e parë që gjendet një planet që orbiton...

Talenti shqiptar bind Heynckesin, Bayerni i zgjat kontratën

Talenti shqiptar nga Kosova, Meritan Shabani është duke kaluar një moment mjaft të mirë në karrierën e tij, pasi është pjesë e ekipit të...

MMA/Spektakli zgjat 48 sekonda, Frank Mir shkatërrohet nga Fedor (Video)

Në eventin Bellator ka pasur shumë spektakël, por që fundi ka qenë fantastik. Fedor Emelianenko (37-5 MMA) ka mposhtur Frank Mir (18-12 MMA) në...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...