E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Veprim

Lufta ndaj koronavirusit/ Trump befason të gjithë me veprimin e tij

Në të gjithë botën aktualisht po vijojnë përpjekjet për gjetjen e një vaksine kundër koronavirusit. Ndërkohë Presidenti amerikan Donald Trump i ka befasuar të gjithë...

6 oficerë grekë përfundojnë në pranga, veprimi i patolerueshëm që bënin

6 oficerë grekë kanë përfunduar në pranga sepse akuzohen se nxirrnin pasaporta e letër-njoftime për kriminelë të dënuar ose të shpallur në kërkim. Veprimet e...

Haradinaj ndërron mendje, ja veprimi i tij politik i radhës

Kryeministri në detyrë dhe njëkohësisht kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, është paraqitur në Kuvendin e Kosovës, për të përfunduar regjistrimin për legjistraturën e VII...

Daçiç thirrje Kosovës: Vetëm nëse e bëni këtë veprim, do nisim dialogun

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç ka deklaruar se vendi i tij është i gatshëm të rifillojë bisedimet e ndërprera me Prishtinën zyrtare. “Bisedimet të...

DW: Ngritja e Memorialit, një veprim i nxituar

Qytetarë të Tiranës kërkojnë heqjen nga Parku Publik të Memorialit për të rënët turq në grushtin e shtetit 2016 në Turqi. Analistë të pavarur...

Shqiptarët janë “kampionë” në rajon për një veprim aspak të këndshëm

Gjysma e shqiptarëve që përfundojnë në spitalet apo qendrat shëndetësore të vendit paguajnë ryshfet për të marrë shërbimin shëndetësor. Përfundimi ka ardhur nga barometri...

Shkodër/ Pasi aksidentoi një grua, shoferi bën veprimin e rëndë

Një aksident rrugor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër, ku një makinë ka përplasur një grua që po udhëtonte me biçikletë. Raportohet se ngjarja...

“Jemi në anën e drejtë të historisë”, Haradinaj: Taksa veprim që pengon…

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ishte I pranishëm sot në akademinë e organizuar për 29-vjetorin e vrasjes së heroit të Kosovës, Enver Hadri. Në fjalën...

Neymar la fushën i tërbuar, arsyeja është ky veprim amator i Cavanit (Video)

PSG pavarësisht investimeve të mëdha që ka bërë akoma nuk po arrin të shkëlqejë në Champions League. Ata nuk arritën të marrin më shumë...

Lotaria/ Ambasada e SHBA-ve paralajmëron: S’kualifikoheni nëse bëni këtë veprim

Ambasada e Amerikane në Tiranë ka këshilluar të gjithë qytetarët që aplikojnë për lotarinë amerikane të bëjnë kujdes në mënyrë që të mos s’kualifikohen. Me...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...