E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

test

Shkarkimi i Konit? Reagon Fuga: Një test i madh, presim presidentin

Akademiku Artan Fuga ka reaguar për herë të parë lidhur me kërkesën e ministres së Arsimit, Besa Shahini për shkarkimin e rektorit Mynyr Koni. Fuga...

Gara presidenciale/ Ukrainë, kandidatët i nënshtrohen testit të drogës dhe alkolit

Një fushatë ndryshe nga çfarë është parë deri më sot, gara e balotazhit në presidencialet e Ukrainës i ka kaluar të gjitha pritshmëritë. Kjo...

Vendimi i ri i Policisë Rrugore/ Test edhe për substancat narkotike

Në jo pak raste, aksidente të rënda edhe me pasoja për jetën janë shkaktuar nga drejtues mjetesh të droguar, ndaj për këtë arsye përveç...

Zgjedhjet lokale/Maqedonia në test. Qytetarët besojnë partitë në vend të kandidatëve  

Tanimë partitë, koalicionet dhe kandidatët e pavarur i kanë prezantuar programet tyre zgjedhore para elektoratit. Njohësit e çështjeve politike thonë se në Maqedoni ende...

Të fundit

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Franga, humbet mbi 1 pikë Paundi

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.3...

Manastirliu: Maska do bëhet e detyrueshme në ambientet e mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se shumë shpejt do të hyjë në fuqi vendimi për mbajtjen e maskës...

Vettingu në polici/ Lleshaj-Metës: Na sqaro ku i sheh rreziqet elektorale

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e presidentit Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vettingun në Polici. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...

VIDEO/ Shkupi “pushtohet” nga flamujt shqiptarë një ditë para nisjes së votimeve

Maqedonia e Veriut po mban sot fazën e dytë të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ditën e sotme do të lejohen të votojnë vetëm të...

Aksident i rëndë në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, humb jetën 30-vjeçarja

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në afërsi të City Park. Policia bën me dije se një 30-vjeçare...