E shtunë, 30 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

test

Robert Berisha rezulton negativ nga koronavirusi

Robert Berisha ka qëndruar për dy javë në karantinë në konviktin e studentëve në Prishtinë. Ai së bashku me qytetarët e tjerë me t'u kthyer...

Robert Berisha nesër do të bëjë testin për koronavirus

Dy javë më parë këngëtari i njohur Robert Berisha u karantinua në konviktin e Prishtinës së bashku me udhëtarët e tjerë qe kishin udhëtuar...

Çfarë po ndodh me kancelaren gjermane? Merkel testohet sërish për koronavirus

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ndodhet në vetëkarantinim në shtëpinë e saj, pas kontaktit që pati me një mjek që rezultoi pozitiv me koronavirus. Merkel iu...

Si e përjetoi testin? Meta tregon rezultatin për koronavirusin

Presidenti Meta tha mbrëmjen e sotme në Open në Top Channel se masat e ndërmarra duhet të jenë sa më efikase për mposhtjen e...

Koronavirusi/Dalin rezultatet e testit për kancelaren Merkel

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka rezultuar negative në testin e koronavirusit. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësja e saj Steffen Seibert, e cila ka...

SHBA/ Testi për koronavirusin që nxjerr rezultatin për 45 minuta

Administrata amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka aprovuar një test të ri për koronavirusin që mund të nxjerrë rezultatin në 45 minuta. Raportohet se...

Zyrtari i Shtëpisë së Bardhë del pozitiv në testin e koronavirusit

Një pjesëtar i zyrës së nënpresidentit amerikan, Mike Pence, është infektuar me koronvirusin e ri. Ai është testuar dhe ka dalë pozitiv. “Presidenti Donald Trump...

“Tamponi nuk është për të gjithë”, Rama tregon rastet kur duhet bërë

Kryeministri Edi Rama ka marrë rastin e Zvicrës për të shpjeguar se si përdoren tamponët për testin e koronavirusit. Përmes një postimi në Facebook, Rama...

U shoqërua me persona që sot janë me koronavirus, Trump detyrohet të bëjë testin

Presidenti Donald Trump para disa ditësh është shoqëruar me persona të cilët aktualisht kanë rezultuar të infektuar me koronavirus. Në mënyrë që t’i jepte fund...

Rama: Ja përse nuk do të shkoj ta bëj testin për koronavirusin

Përgjatë një deklarate mediatike kryeministri Edi Rama theksoi se nuk do ta bëjë testin për koronavirusin pasi nuk ka asnjë shenjë. Rama i mëshoi faktit...

Të fundit

Konkurrencë e fortë për videot virale, sulmohet TikTok-u

TikTok-u, aplikacion për shpërndarjen e videove në internet, kryeson për momentin. Ky aplikacion shkarkohet dhe përdoret me ritme të shpejta në mbarë botën, nga...

Ngërçi fallco për reformën zgjedhore në pritje të “pazarit”

Nga: Mero Baze Reforma zgjedhore duket se ka hyrë në ngërç jo për shkak të ndonjë problemi serioz rreth rekomandimeve të OSBE/ODIHR, por për shkak...

 ‘Pashalimani’ do i jepej Turqisë?/ Ja çfarë thotë Ministria e Mbrojtjes

Një ditë më parë, mediat greke dhanë alarmin duke shkruar se kryeministri Rama ishte i gatshëm t’i jepte Turqisë bazën e Pashalimanit, për ta...

Trump merr vendimin e madh, ndërpret marrëdhëniet me OBSH-në

Pas një sërë përplasjesh me OBSH-në, presidenti amerikan Donald Trump ka marrë vendimin final, duke shkëputur marrëdhëniet. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

‘Godet’ Kim Mehmeti: Rilindasit do heqin plisin, tangat do i bëjnë veshje kombëtare

Publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka analizuar zhvillimet që kanë ndodhur këto ditë. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se...
WhatsApp KONTAKTO TT