E mërkurë, 23 Shtator, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

test

Si e përjetoi testin? Meta tregon rezultatin për koronavirusin

Presidenti Meta tha mbrëmjen e sotme në Open në Top Channel se masat e ndërmarra duhet të jenë sa më efikase për mposhtjen e...

Koronavirusi/Dalin rezultatet e testit për kancelaren Merkel

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka rezultuar negative në testin e koronavirusit. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësja e saj Steffen Seibert, e cila ka...

SHBA/ Testi për koronavirusin që nxjerr rezultatin për 45 minuta

Administrata amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka aprovuar një test të ri për koronavirusin që mund të nxjerrë rezultatin në 45 minuta. Raportohet se...

Zyrtari i Shtëpisë së Bardhë del pozitiv në testin e koronavirusit

Një pjesëtar i zyrës së nënpresidentit amerikan, Mike Pence, është infektuar me koronvirusin e ri. Ai është testuar dhe ka dalë pozitiv. “Presidenti Donald Trump...

“Tamponi nuk është për të gjithë”, Rama tregon rastet kur duhet bërë

Kryeministri Edi Rama ka marrë rastin e Zvicrës për të shpjeguar se si përdoren tamponët për testin e koronavirusit. Përmes një postimi në Facebook, Rama...

U shoqërua me persona që sot janë me koronavirus, Trump detyrohet të bëjë testin

Presidenti Donald Trump para disa ditësh është shoqëruar me persona të cilët aktualisht kanë rezultuar të infektuar me koronavirus. Në mënyrë që t’i jepte fund...

Rama: Ja përse nuk do të shkoj ta bëj testin për koronavirusin

Përgjatë një deklarate mediatike kryeministri Edi Rama theksoi se nuk do ta bëjë testin për koronavirusin pasi nuk ka asnjë shenjë. Rama i mëshoi faktit...

Eurobondi/ Në test për herë të katërt, dështon dy herë tenderi për konsulentin

Në dhjetor 2019 dhe janar 2020 qeveria hapi një tender ku kërkonte gjetjen e konsulentëve që do ta udhëheqin atë, në rrugëtimin e daljes...

Kandidatët për BKH nesër në testim fizik, çfarë provash duhet të kalojnë

Ditën e nesërme pritet që të nisë faza tjetër e kualifikimit të kandidatëve për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Raportohet se pikërisht nesër ata...

Fillon nga Ardi Veliu, ja “testi” që duhet të kalojnë zyrtarët më të lartë

Zyrtarët më të lartë të Policisë do të kalojnë këtë javë në “sitën” e Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit. Komisioni do të shqyrtojë më 6...

Të fundit

FOTO/ Ndryshimi i Alvin Berishës gati 1 vit pas kthimit nga kampi Al-Hol

Të gjithë e mbajmë mend historinë e 11-vjeçarit, Alvin Berisha, i cili doli nga “kampi i ferrit” Al Hol në Siri. Por si duket...

Vala e dytë e C*vid prek Spanjën, 241 vdekje në 24 orë

Një ndër shtetet Europiane më të prekura me koronavirus është dhe Spanja, e cila në 24 orët e fundit ka pasur një numër të...

Pse Lulzim Basha është dakord me PS për listat e hapura

Nga Alfred Peza Propozimet për hapjen e listave të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 2021, sipas modelit të ofruar nga PS, janë të njohura...

Gazetari që ishte brenda ‘Al Holit’: Ditën që shkuam kishte çantë bombë të lyer me gjak

Gazetari Julian Kasapi ka folur në lidhje me eksperiencën e tij në kampin Al Hol, ku ndodhen të bllokuar shumë gra dhe fëmijë shqiptarë. I...

Negociatat, Gjermania: Shpresojmë mbajtjen e konferencës së anëtarësimit në dhjetor

Presidenca Gjermane e Bashkimit Evropian ka përsëritur synimin për të mbajtur brenda muajit dhjetor konferencat e para ndër-qeveritare me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,...