E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Del përgjigjja e testit Covid, Johnson karantinohet për 14 ditë

Pas kontaktit me një të infektuar me Covid, kryeministri britanik, Boris Johnson është detyruar të karantinohet. Edhe pse përgjigjja e testit i ka dalë negativ, ai është futur në vetizolim për 14 ditë.

Johnson u testua me anë të një testi të shpejtë që nuk ka nevojë të përpunohet në laborator, por që nuk është ende i disponueshëm për qytetarët. Ai nuk ka simptoma dhe punën do ta vazhdojë nga ambientet e shtëpisë së tij.

Në muajin prill Johnson së bashku me partneren e tij, e cila ishte edhe shtatzënë, u infektuan me koronavirus, me kryeministrin që u detyrua që 3 ditë t’i kalonte nën kujdesin intensiv, por ia doli ta mposhte virusin vdekjeprurës.

Kryeministri tashmë ka deklaruar se ai ka krijuar antitrupa pas kalimit me sukses të infektimit para disa muajsh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta uron Bidenin: Forcojmë marrëdhëniet midis dy vendeve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Meta shprehet i bindur se...

Biden mban fjalimin e parë si President: Amerika u testua dhe u ngrit sërish

Joe Biden, ka mbajtur fjalimin e parë presidencial si President i 46-të i SHBA-ve. Ai ka falenderuar ekselencën e Kushtetutës Amerikane, si dhe paraardhësit...

”Betohem”/ Joe Biden, zyrtarisht Presidenti i 46-të i SHBA-ve: Ditë shprese

Joe Biden është betuar si Presidenti i 46-të i Sheteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë betimit të Biden, të gjithë të pranishmit janë ngritur...

Kamala Harris betohet si zv/Presidente e SHBA-ve

Nënpresidentja e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris, bëri betimin në pozitën e re. Harris është nënpresidentja e parë grua dhe me ngjyrë në historinë...

BE ofron një fillim të ri në marrëdhëniet me SHBA

BE i ka ofruar Presidentit të ardhshëm të SHBA Biden një fillim të ri në marrëdhënie. Presidenti i Këshillit të BE, Charles Michel foli...