E hënë, 13 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

teater

Paloka: Vetëm teatër, kaq mund t’u ofrojë Rama shqiptarëve

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar së fundmi takimin e kryeministrit Edi Rama me opozitën parlamentare. Paloka pohon se Rama mundet t’u ofrojë...

Meta thirrje qytetarëve: Të gjithë të ngrihemi për demokracinë

Presidenti Ilir Meta përkujton revoltën në Burgun e Qafë Barit dhe Spaçit, por nuk harron as kauzën e Teatrit Kombëtar, teksa fton qytetarët t’i...

“S’më ka sjellë mami sekretare!”, Murrizi i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Ramës në Kuvend

Seanca e sotme parlamentare është shoqëruar me debate të ashpra, por nuk kanë munguar edhe ofendimet. Çështja e debatit mbi Kuvendin, ka sjellë përplasje...

Rama: Rikthejmë projektin origjinal të Teatrit Kombëtar, por nuk ndërtohet aty

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij sot në Kuvend theksoi se do ta rikthejë projektin origjinal të Teatrit Kombëtar, mirëpo nuk do të...

“Si nuk iu ndave sa e prishe Teatrin”, Rama nxjerr mesazhin

Rama ka nxjerrë një mesazh, ku një qytetar i kishte thënë se si nuk ishte lodhur teksa këmbëngulte për prishjen e Teatrit. Por kryeministri...

Protesta për teatrin, pjesëmarrësit firmosin peticionin

Aktivistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë vendosur të mbajnë sot një peticion lidhur me godinën e teatrit. Nënshkrimi i peticionit ka nisur...

Siguria në protestë/ Policët me kamera mbi kokat e protestuesve (FOTO)

Nëse ndodh diçka, policia ka çdo gjë të fotografuar dhe të dokumentuar. Sikundër duket qartë edhe nga fotot në fjalë, reflektohet prania e shumë...

Tensione në protestë, hidhen kapsolla. Lëndohet një gazetare (FOTO)

Teksa flisnin artistët, disa kapsolla kanë tronditur turmën. Një qytetar ka provokuar, ndërsa ka hedhur disa kapsolla. Pak çaste më parë, regjisori Budina lajmëroi të...

Populli në shesh për protestën, ja si reagon Rama (VIDEO)

Në kohën kur protesta ka nisur, kryeministri Edi Rama duket se po e shpërfill, ndërsa ka shkuar tek Teatri i Operas dhe Baletit. Teksa...

Aktorët e Shkodrës protestojnë për Teatrin

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar ditën e djeshme ka pasur reagime të shumta nga mbarë opinioni publik. Po ashtu, në Tiranë, dje janë zhvilluar protesta...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...