E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

te semure

Të sëmurë, por pa simptoma

Shumë raste të COVID-19 mendohet të jenë të butë, por individët e infektuar me pak ose aspak simptoma të raportuara janë gjithsesi ngjitës dhe...

800 të sëmurë dhe 11 të vdekur nga helmimi me kërpudha në Iran

Mbi 800 njerëz janë helmuar pasi kanë ngrënë kërpudha të egra toksike në perëndim të Iranit. Një zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë tha se, për...

Skandal i rëndë, fondacioni fantazmë vjedh lekët e njerëzve të sëmurë

Në Shqipëri ka shumë organizata dhe fondacione që ndihmojnë njerëzit në nevojë. Disa prej këtyre fondacioneve bëjnë punë të ndershme dhe shqiptarët janë të...

Shqipëri/ Më shumë të sëmurë në spitale, por më pak shtretër se në vitet 2000

Instituti i Statistikave ka bërë publike disa të dhëna, që tregojnë se numri i institucioneve spitalore ashtu dhe i shtretërve në dispozicion të të...

Të fundit

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...

Në Tiranë “kërcet” arma, policia arreston një person

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Astirit në Tiranë, bëjnë me dije burime për "Dosja.al". Ngjarja ka ndodhur...

61-vjeçari vuri nën gomat e makinës komshien, policia nxjerr detajet e rënda

Policia ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Shkodër, ku Hilë Simoni goditi dhe kaloi nën rrotat e makinës komshien e tij, Katrina Hilën....

“Parazita gjakpirës”, Roza Lati shpërthen ndaj “Arkiva Shqip” (VIDEO)

Moderatorja Roza Lati ka mbështetur publikisht Albërije Hadërgjonajn, e cila pak ditë më parë ka shpërthyer ndaj "Arkiva Shqip". Një video e saj gjatë...

Moti për nesër/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia, rikthehen reshjet e shiut

Sot pasdite (e diel, dt. 20) nuk priten reshje. Nesër (e hënë, dt. 21) priten reshje lokale të dobëta në shumicën e qarqeve. TEMPERATURAT Nesër (e...